U14: Tanulságos forduló

A DEAC Kosárlabda Akadémia serdülő alakulatai megkezdték a korosztályos bajnokság alapszakaszának küzdelmeit. Az U14/A a Szent Efrém tornacsarnokban látta vendégül a kecskeméti fiatalokat és a Zsíros Akadémia csapatát, míg második számú alakulatunk Tiszaújvárosban játszott a házigazdával és az egriekkel.

Az alapszakasz első mérkőzésén a Kecskeméti KA csapatával néztek farkasszemet a cívisvárosiak, a felsőház első debreceni találatát Fodor jegyezte hármasával, majd Fárbás Benjámin és Balázsi pontjaival nyolc egységnyi fórra tettek szert a házigazdák, amit a javuló vendégjáték ellenére Bősz második etapban elsüllyesztett négy! triplájával őrizni is tudtak a fehér-feketék. (33-42) A fordulás után rendezte a sorokat a hazaiak mestere, Bősz újabb kosarai mellett Ortutay és Fárbás Benjámin gondoskodtak a kétszámjegyű előny kialakításáról. Az utolsó etapban a túloldali akciókra válaszolva Bősz és Balázsi távoli találataival végül idő előtt eldőltek az érdemi kérdések és a dudaszó pillanatában 21 pontos DEAC-győzelem állt a táblán. (63-84)

A nap második találkozóját a fővárosiakkal játszották a mieink, azonban a csekély létszámú rotációval érkező vendégeket a mérkőzés korai perceiben újabb sérülések sújtottak, így idejekorán feladni kényszerültek a találkozót és a jegyzőkönyvbe 0-2-es debreceni sikert könyveltek el. Bazsik Péter és Kerezsi Csaba tanítványai tehát hibátlan mérleggel zárták a korosztályos bajnokság felsőházának első fordulóját.

Az U14/B gárda Tiszaújvárosban lépett parkettre az alsóház hétvégi fordulójában. Szendrei József és Sólyom Bence alakulata elsőként a házgazda ellen lépett parkettre, a borsodiak minden erejükkel azon dolgoztak, hogy revansot vegyenek az előselejtezős fiaskóért, ugyanis a mieink a Szent Efrém tornacsarnokban legyőzték a Phoenix KK-t. Az első felvonásban a debreceniek akarata érvényesült: Szakál és Kulcsár révén négy pontos előnyre tettek szert. A folytatásban azonban hamar átvette az Irányítást az idősebb játékosokat felvonultató hazai együttes, a kialakult differenciát pedig már nem tudták megsemmisíteni akadémistáink. (54-76) A délután folyamán az egri fiatalokkal játszottak a fehér-feketék, ahol sikeresen túllendültek a délelőtti vereségen, és a saját játékukat játszva többek között Túth-Sturza, Szakál és Bai megoldásaival hamar nagyobb különbségre tettek szert, így a körvonalazódó győzelem tudatában a hajdúsági stáb bővebb rotációval kísérletezhetett az utolsó percekben. (54-76)

Fiú Serdülő – Alapszakasz – felsőház

Kecskeméti KA/A – DEAC KA U14/A 63-84 (12-20, 21-22, 18-23, 12-19)

DEAC: Fárbás B. 15, Fodor 5/3, Balázsi 15/3, Dalmi-Dienes -, Szőke -, Bősz 31/21, Fárbás D. 3, Mulicz -, Ortutay 7, Szabó 3/3, Horn 3, Nagy 2.

Zsíros Akadémia Kőbánya/A – DEAC KA U14/A 0-2

Vezetőedző: Bazsik Péter Másodedző: Kerezsi Csaba

Bazsik Péter: – Nehezen indult a mérkőzés számunkra. Sok buta hibát követtünk el és nem fektettünk kellő energiát a védekezésre. Szerencsére a második félidőre sikerült változtatni ezen és jobb döntéseknek köszönhetően feljavult a játékunk. Sok mindenre rámutatott ez a mérkőzés, hogy miken kell dolgoznunk a következő hetekben!

Alapszakasz – alsóház

DEAC KA U14/B – Tiszaújvárosi Phoenix KK 54-76 (13-9,15-25,17-21,9-21)

DEAC: Szakál 11/3, Kulcsár 8, Papp 7/3, Bai 6, Váradi 5, Barna 4/3, Ölveti 4, Tóth-Sturza 4, Rőth 2, Elek 2, Fekete 1, Gombos -.

Egri VSI KOK/A – DEAC KA U14/B 45-73 (5-28,10-17,16-15,14-13)

DEAC: Szakál 14, Kulcsár 3, Papp 4, Bai 10, Váradi 5, Barna 5/3, Ölveti 4, Tóth-Sturza 17, Rőth -, Elek 5, Fekete 4, Gombos .2

Vezetőedző: Szendrei József Másodedző: Sólyom Bence

Szendrei József: – Jól indult a találkozó, hiszen mi diktáltuk az iramot, sajnos a befejezéseknél rendre hibáztunk, sok könnyű helyzetet puskáztunk el, ami megbosszulta magát. Ellenfelünk is stílust váltott, “leparkolt a busz” a festékben ez ellen pedig nem találtuk a megoldást a mai nap. Ami pozitív, hogy lepattanózásban sikerült előre lépni, várjuk nagyon a mérkőzés visszavágóját. A második meccsen az első félidőben sikerült a saját akaratunkat es stílusunkat érvényesíteni, így sikerült elég hamar eldönteni a mérkőzést. Ennek is köszönhetően sokat rotálva tudtunk kísérletezni és gyakorolni a második félidőben. Tanulságos forduló volt, hiszen rávilágítottak a meccsek a hibáinkra, és fiatal csapatként mindig kihívás idősebbek ellen játszani.