EYBL: Győztes nyitómérkőzés

Négy pontos sikerrel indította a nemzetközi EYBL South debreceni fordulóját Szendrei Fruzsina együttese az ukrán CYSS Odessza ellen.

A római és miskolci felvonást követően az Oláh Gábor utcán folytatta a nemzetközi EYBL South küzdelmeit a C-csoportban két győzelemmel álló U15-ös alakulatunk. A mérkőzés kezdeti perceiben inkább az ukránok akarata érvényesült, akik egy 6-1-es futással adták meg a találkozó alaphangját, majd Kedvek közelijével a mieink is folytatták az építkezést. A negyed második felében Székely révén szépen tapadtak a kék mezesekre a cívisvárosiak, a periódus végéhez közeledve azonban visszahozták a kezdeti különbséget a vendégek. (11-18) A folytatás elején hamar kétszámjegyűre hízott a differencia, amit Orvos villanásaival csillapítottak a mieink, a szünet előtti minutumokban pedig a túloldali találatok ellen jól jött Székely újabb triplája, valamint Nagy Emil remek távoli találata, így a félidőre két pontos hazai vezetés állt a táblán. (29-27)

A térfélcsere után felváltva estek a találatok, a DEAC ismét Székely megmozdulásaival igyekezett tartani fórját. (33-32) Az etap hátralévő perceiben sem adta könnyen magát az CYSS, ellenben Fárbás Benjámin triplájával és Szász-Veres kosarával meg tudták őrizni gondosan kiépített előnyüket akadémistáink. (46-43) A záró szakaszra jól váltott ritmust a Debrecen, minek eredményeként Kedvek találata után már a tíz pontot súrolta a különbség, viszont az összecsapás hajrájára még próbált közelebb férkőzni akadémistáinkhoz az Odessza. (53-47) A végjáték azonban a szoros eredmény ellenére is a magyar fiatalok szájíze szerint alakult: Kedvek szép elfutásával és Fárbás akciójával győzelemmel nyugtázták a forduló első ütközetét. (61-57)

DEAC KA U15 – CYSS (ukrán) 61-57 (11-18, 18-9, 17-16, 15-14)

DEAC: Székely 14/6, Fárbás 7/3, Fórián -, Orvos 6, Kedvek 12, csere: Bősz -, Nagy Emil 7/3, Nagy Erik 2, Roják 2, Borbély -, Mónus 5, Szász-Veres 6.

Vezetőedző: Szendrei Fruzsina, Másodedző: Szendrei József, Segédedző: Cserfalvi István

Folytatás pénteken 16 óra 20 perckor a lengyel MKS Piotrowka Radom ellen.