EYBL: Hosszabbításos győzelem a KK Grosuplje ellen

A DEAC Kosárlabda Akadémia U15-ös fiataljai a ráadásban négy ponttal verték a szlovén együttest a hazai rendezésű forduló utolsó játéknapján.

A szombat esti küzdelemben ugyan alulmaradtak akadémistáink a román együttessel szemben, vasárnap viszont a Nagyerdőn eddig még győzelem nélkül álló szlovén KK Grosuplje növendékei ellen javíthattak aktuális mérlegükön. A találkozó kezdeti percei a mieink szájíze alakultak, akik Kedvek vezetésével egy 10-2-es futással adták meg a mérkőzés alaphangját. Az etap folytatása során pedig a zöld-feketék felzárkózási kísérletei ellenére is, többek között Bősz és Borbély szép megmozdulásaival tartani tudták fórjukat a hajdúságiak. (20-18) A második negyedben próbált kozmetikázni a vendég gárda, Orvos kosaraival azonban nem engedte túlságosan közel riválisát a DEAC. A szünet előtti percekben a hazai közönség örömére tovább nyílt az olló, jól váltottak ritmust a cívisvárosiak, így Roják és Fárbás találataival már közel tíz pontosra növelték előnyüket. A félidő hajrájában még igyekezett megszilárdítani gondosan kiépített fórját a házigazda, a dudaszó előtt Székely és Kedvek tizenötre tornázták a felek közötti differenciát. (45-30)

Rögtön a fordulás után Fárbás volt szemfüles és egy gyors elfutással gyarapította a hazai pontokat, majd Kedvek és Bősz villanásai után már a húsz egységet súrolta a differencia, ezután a szlovénok kihasználták a debreceni pontatlanságokat és kis híján felezni tudták hátrányukat, magához is hívta övéit Szendrei Fruzsina. (54-43) A taktikai megbeszélést követően Szász-Veres triplájával újult erővel robogtak tovább a hazaiak, majd Kedvek sarokból érkező hármasával óvták meg a különbséget. (63-49) Az utolsó felvonást egy 6-1-es futással kezdték Tone Krump fiai, majd ezt megelégelve Borbély távolijával újfent kétszámjegyűre módosult a különbség a mieink javára. (67-57) A végjáték előtt ismét felzárkóztak a szlovénok, a hajrában Kedvek hármasával még tartotta a frontot a DEAC, ellenfelük azonban hosszabbításra mentette a meccset. (78-78) A túlórában büntetőkkel távolodtak a szlovénok, Somi révén viszont fordítottak a mieink, majd Bősz megmozdulásaival újra távolodtak, aki a még dudaszó előtt egy pazar távolival végérvényesen eldöntötte az érdemi kérdéseket. (92-88) Az U15-ös együttes így 5-7-es mérleggel nyugtázta a nemzetközi torna C-csoportját. A mérkőzésen számos rendkívüli egyéni mutató született, azonban Bősz Olivér 24 pontja és négy kulcsfontosságú triplája mindenképpen említésre méltó.

A találkozó után a szervezők a debreceni fiatalokat is különdíjjal jutalmazták:

A csapat legjobbja: Kedvek László

A torna legjobb védője: Fárbás Benjámin

DEAC KA U15 – KK Grosuplje (szlovén) 92-88 (20-18, 25-12, 18-19, 15-29, 14-10)

DEAC: Somi 5, Székely 4, Fárbás 6, Orvos 8, Kedvek 19/3, csere: Bősz 24/12, Balla 1, Nagy Erik 2, Roják 2, Borbély 12/6, Kovács -, Szász-Veres 9/3.

Vezetőedző: Szendrei Fruzsina, Másodedző: Szendrei József, Segédedző: Cserfalvi István

Szendrei Fruzsina: -A mai mérkőzésen szintén újabb helyzettel találkoztunk, nemcsak a szoros végjáték mellett a hosszabbítással, de különböző összeállításokban is kipróbáltuk magunkat. Az ellenfél az utolsó negyedben még a lándzsát odaszúrta nekünk, amivel nem tudtuk felvenni a lépést, így csak hosszabbításra tudtuk menteni a találkozót. Úgy veszem észre, hogy a mai végjátékban voltunk a legtudatosabbak, ami máris a fejlődést jelzi. A torna számunkra nagyszerű kihívásokat tartogatott, így jó érzéssel töltötte el az egész csapatot az itteni részvétel. A célunkat tudtuk teljesíteni, azzal, hogy az első mérkőzéshez képest már az utolsóra tudtunk bizonyos szegmensekben javulni, de a tekintetben is szemfelnyitó volt, hogy lássuk: a tornagyőzteshez képest még lemaradásban vagyunk. Örülök, hogy a játékosok követték más csapatok mérkőzéseit és köszönjük szépen a szurkolást! Köszönünk szépen minden segítséget a tornán!