EYBL: Kettőből kettő!

A sorsdöntő harmadik etapnak köszönhetően hat pontos győzelemmel zárta a nemzetközi torna a lengyel MKS Piotrowka Radom elleni összecsapását Szendrei Fruzsina gárdája.

A debreceni forduló nyitómérkőzésén négy pontos sikerrel zártak akadémistáink az ukrán CYSS Odessza gárdája ellen, a fehér-feketék péntek délután egy újabb diadal reményében léptek parkettre az Oláh Gábor utcán, ezúttal a lengyel MKS Piotrowka Radom ellenében. A második ütközet kezdeti perceiben Orvos remek találataival indította a pontgyártást a házigazda, majd a lengyelek hamar öt egységnyi fórra tettek szert, így jókor jött Mónus távolija. (8-10) Az első felvonás végéhez közeledve újfent Mónus és Orvos tartották a frontot a kemény tempót diktáló Radommal, majd Fárbás duplájával 17-20-as eredmény állt a táblán tíz perc játék után. A folytatásban fej-fej mellett haladtak a csapatok, ám az etap derekához közeledve kevesebb találat esett, a DEAC pedig Nagy Emil elfutásaival és Fárbás dudaszós ziccerével nem engedte ellépni a lengyeleket. (27-30)

A fordulás után ismét Fárbás akciójával rukkoltak elő a cívisvárosiak, majd Mónus triplájával egyre olvadt a differencia, időt is kért az MKS. (33-34) A gyors taktikai megbeszélést követően Nagy Emil és Székely Bence 1-1 hármassal rukkoltak elő, így a zéró periódus előtt sikeresen átvette az irányítást a hazai gárda, a hátralévő minutumokban pedig Székely pontjaival szilárdították fórjukat a mieink. (45-38) A negyedik periódusban Balla révén már kétszámjegyűre kúszott a különbség, a végjáték előtt azonban lelassult a cívisvárosiak játéka, ezt kihasználva négy pontra olvasztotta hátrányát a vendég együttes. (53-49) A hajrában másfél perccel a vége előtt még döntetlennel álltak a felek, majd a kulcspillanatokban Szász-Veres és Fárbás pontjaival megnyerte a találkozót a Debrecen. (64-58)

DEAC KA U15 – MKS Piotrowka Radom (lengyel) 64-58 (17-20, 10-10, 18-8, 19-20)

DEAC: Nagy Erik 2, Székely 8/3, Fórián -, Szász-Veres 1, Orvos 10/3, csere: Balla 4, Nagy Emil 17/3, Somi -, Fárbás 10/3, Roják -, Mónus 12/9, Kovács -.

Vezetőedző: Szendrei Fruzsina, Másodedző: Szendrei József, Segédedző: Cserfalvi István

Szendrei Fruzsina: – Egy furcsa mérkőzésen vagyunk túl, amiből számunkra az a legnagyobb tanulság, hogy tudatosan kell kiválasztanunk a játékunk sebességét. Kifejezetten kevés pontos találkozón nagy a jelentősége minden találatnak, döntésnek, mert azonnal megvan az ára. Ezt a felelősséget még nehezen kezeljük, de már a meccsen belül is voltak ebben előrelépések, amit jó volt látni. Köszönjük szépen a szurkolást, sokat jelent a csapatnak!

Folytatás szombaton 17 óra 30 perckor a román CSU Andu Sibiu ellen. A mérkőzést a DEAC Kosárlabda Akadémia YouTube csatornáján élőben közvetítjük.