EYBL: Tanulságos forduló

Miskolcon lépett pályára a DEAC Kosárlabda Akadémia U15-ös alakulata a korosztályos EYBL South hétvégi fordulójában. A debreceniek vasárnap este a MAFC legyőzésével zárták a tornát, így 2-2-es mérleggel utazhattak haza.

A mérkőzést budapesti kosarak indították, majd Kovács zsinórban elsüllyesztett tripláival hamar fordított a hajdúsági együttes. A folytatás során Vajda kosaraival próbált lépést tartani mieinkkel a MAFC, ellenben Somi és Fórián révén öt egységnyi fehér-fekete fórral zárult az első tíz perc. (20-15) A második etapban ritmust váltottak a fővárosiak, a DEAC Nagy Emil kosaraival igyekezett megóvni előnyét, ami sajnos nem sikerült, a túloldali akciók következtében egalizáltak Kovács Ádám fiai, a szünet előtti minutumban viszont Kedvek értékesített büntetőjével egy pontos cívisvárosi vezetés állt az eredményjelzőn. (37-36)

A fordulás után Kovács gondoskodott akadémistáink pontjairól, ám a MAFC sem tétlenkedett, a megnyugvást viszont Fórián és Kedvek megmozdulásai után Nagy Emil remek dobása szolgáltatta kadettjeinknek, akik a budapestiek jó büntetőivel bezárólag végül “csak” négy egységnyi előnyből várták a záró periódust. (53-49) Az utolsó felvonás az eddiginél is kiélezettebb küzdelmet hozott, s az adok-kapok után, két perccel a vége előtt egy pontos differenciával álltak a felek, a rivális javára, majd Nagy Erik kiváló labdáját Kovács váltotta rendkívül fontos három pontra 67-68-as állásnál, mely egy 7-0-ás debreceni véghajrát eredményezett, így győzelemmel zárták az EYBL South miskolci fordulóját Szendrei Fruzsina tanítványai.

A torna zárásán a szervezők különdíjjal jutalmazták Kovács Dávidot, aki a Csapat MVP-jének járó plakettel utazhatott haza, Szafkó Márkot pedig beválasztották az All-Star ötösbe.

DEAC KA U15 – MAFC 74-68 (20-15, 17-21, 16-13, 21-19)

DEAC: Somi 4, Fórián 14, Kovács 27/12, Mónus 4, Kedvek 7, csere: Hamza 3/3, Balla 1, Nagy Emil 10, Nagy Erik 4, Pénzes -.

Edző: Szendrei Fruzsina, Másodedző: Szendrei József, Segédedző: Cserfalvi István

Szendrei Fruzsina: -Pont olyan tanulságos mérkőzéssel találtuk szemben magunkat már a Stiinta Bucarest ellen, amire nekünk szükségünk van, s ami rámutatott a hiányosságainkra. Ezután a KK FSV ellen megszereztük első EYBL győzelmünket, ahol mindenkinek nyílt lehetősége hozzátenni a játékhoz. Talán a legszínvonalasabb mérkőzésünkkel folytattuk a CSKA Sofiaval, ahol hagytuk magunkat ugyanabba a csapdába beleesni. Igazán sokrétű mérkőzéssel és egy értékes győzelemmel zártuk a tornát, ahol a meccsben tudtunk maradni végig, s a fő hibáinkat igyekeztünk kijavítani több-kevesebb sikerrel. Köszönjük szépen a szurkolást!