Kibrusztolták a győzelmet

Hazai pályán játszott a Fú Országos Kadett Bajnokság 25-32. helyéért zajló rájátszásban a DEAC KA U15-ös alakulata, a hajdúságiak ellenfele az Újpest volt.
Fekete Balázs kosarával indította a meccset a Debrecen, amely ugyan csak néhány ponttal, de a kezdéstől végig vezetett az első negyedben. Az első pihenőre már 20-13-as előnnyel vonulhatott a fekete-fehér gárda.
A második negyedben nekiveselkedett az Újpest, hogy lefaragja a hátrányát, a 14. percben át is vették a vezetést a vendégek, ám Nagy Kristóf és Kincses Milán pontjai ismét a DEAC-ot juttatták előnyhöz. Főként utóbbi szórta a kosarakat ebben az időszakban, végül három ponttal ment a Debrecen a nagyszünetben.

A harmadik negyed nem a DEAC-ról szólt, nem ment a pontgyártás Hámornyikéknak, ezért nyolc ponttal vezetett az Újpest, így kellett nekivágni az utolsó etapnak.
Amelyben viszont akaratosan kosárlabdázott a Debrecen. Óriási energiákat mozgósított Bazsik Péter együttese, amely Csécsei sikeres közelijével ismét átvette a vezetést. A 35. percben 57-51 volt a DEAC-nak, ám újra egyenlített az Újpest. A végére felváltva potyogtak a kosarak, végül 65-63-as hazai vezetésénél állt meg a számláló.

DEAC Kosárlabda Akadémia/B-Újpest MT/A 65-63 (20-13, 13-17, 8-19, 24-14)
DEAC: Major 4, Fekete 7/3, Hámornyik 13, Csécsei 10, Kincses 13. Csere: Mátyus 6, Wladimir 6, Schmiedt 3/3, Nagy K. 3, Nagy D. -, Balogh -, Fekete-Gál -. Edző: Bazsik Péter.
Bazsik Péter: Nagyon küzdős mérkőzésen vagyunk túl. Végig kiélezett volt a találkozó. Kulcsfontosságúnak tartom, hogy a negyedik negyedben olyan energiákat tudtunk mozgósítani, amivel meg tudtuk fordítani a mérkőzést. Ebben az időszakban igazán jól működött a védekezésünk és támadásban is kellően agresszíven támadtuk a gyűrűt. Azt azért nem gondolom, hogy jól játszottunk volna, viszont a szívünk a helyén volt és ez a legfontosabb. Erre szeretnénk építeni minden egyes edzésen és mérkőzésen. Gratulálok a fiúknak!