Nem sok hiányzott a sikerhez

Az Eger otthonában vívta utolsó mérkőzését a Fiú Országos Kadett Bajnokság 25-32. helyeiért zajló rájátszásban a DEAC Kosárlabda Akadémia U15-ös alakulata. A hajdúságiak jobban álltak a tabellán, mint a házigazdák, ennek ellenére nem sikerült behúzniuk a mérkőzést.
Az akadémiánkon az áprilisi hónap játékosának választott Fekete Balázs nyitotta meg a sort debreceni szempontból, szép triplát helyezett el a kosárban. Ezt követően Major percei következtek, három hármast is dobott zsinórban, erre kontrázott rá Mátyus Marcell, ugyancsak triplával. Kilencpontos előnyre is szert tett a DEAC, ám a negyed végére 20-20-at mutatott az eredményjelző.

A második játékrészben Hámornyik is beszállt a pontszórásba, így többnyire a vendégek vezettek, sőt Csuja kosara már 33-41-es eredményt hozott. A nagyszünet előtt Csécsei Gergő dobott be büntetőket, ennek köszönhetően 48-43-ra ment a DEAC.

A 21. percben viszont már egyenlő volt az állás, Major hármasa juttatta újra előnyhöz a debrecenieket. Ebben a játékrészben fordított az Eger, 60-56-tal kezdődött az utolsó etap.

Fekete Balázs pontjaival kerültünk közelebb az ellenfélhez, és már csak egyetlen egységgel vezettek a vendéglátók. Major Koppány egyenlített, ám végül kiélezett végjátékban 73-71-re nyert az Eger.

Egri VSI KOK-DEAC U16/B 73-71 (20-20, 23-28, 17-8, 13-15)
DEAC: Major 25/15, Fekete 15/3, Csécsei 7, Kincses 2, Hámornyik 6. Csere: Nagy -, Wladimir 2, Csuja 8/3, Mátyus 6/3, Zsoldos -, Győrvári -, Bulik -. Edző: Bazsik Péter.
Bazsik Péter: Védekezésben többet hibáztunk a kelleténél, és ennek köszönhető a vereség. Nagyon örülök neki, hogy szoros lett a végjáték, rengeteget tudunk belőle tanulni. Büszke vagyok a srácokra az egész éves munkájuk miatt. Nagyon tetszett a hozzáállásuk ma is, és általában az edzéseken is. Sokat léptünk előre és a ma szerzett tapasztalatokat be kell építeni a következő szezonokba. Köszönjük szépen a vezetőségnek és szülőknek a támogatást!