Nem volt kérdéses a DEAC győzelme

A Nyíregyháza/A csapatát fogadta szombaton kora délután a DEAC U15-ös alakulata a Fiú Országos Kadett Bajnokság 25-32. helyekért zajló rájátszásában. A hajdúságiak idegenben egyszer már legyőzték a nyírségieket, ezzel a szándékkal léptek pályára ezen a mérkőzésen is.

Fekete-Gál vezérletével kezdett bele a pontgyártásba az agilisabban kosarazó DEAC, de Major sem maradt le sokkal mögötte – jól ment a játék az első negyedben a házigazdáknak. Egy perccel a vége előtt tizenhárom ponttal vezettek a debreceniek, egy triplával a játékrész vége előtt azonban közelítettek ellenfelükhöz a nyíregyháziak, majd egy közelivel 31-23-ra módosították az állást.

A második etapban is folytatta a felzárkózást a Nyíregyháza, három és fél perc elteltével már csak 36-33-ra vezetett a DEAC KA. Ezt követően ismét a hazaiak percei következtek, egy 9-0-s futással megnövelték előnyüket, 45-36-tal mentek nagyszünetre a felek.

A fordulás után is megfigyelhető volt a DEAC-dominancia, bár ekkor még tartotta a lépést a vendég együttes a cívisvárosiakkal, érezhető volt, hogy a fekete-fehéreket már nem állítja meg az ellen.+

Tovább nyílt az olló a felek közötti eredményben a záró felvonásban, ebben a negyedben is rávert 11 pontot a DEAC a vendégekre, így nem is lehetett a végeredmény más, mint fölényes, 81-54-es hazai siker.

DEAC Kosárlabda Akadémia/B-Nyíregyházi Sportcentrum/A 81-54 (31-23, 14-13, 19-12, 17-6)
DEAC: Major 14/9, Csécsei 10, Hámornyik 2, Fekete 11/9, Fekete-Gál 20/6. Csere: Mátyus 4, Kincses 13, Csuja 2, Schmiedt 3/3, Wladimir 2, Nagy D. -, Váróczy -. Edző: Bazsik Péter.

Bazsik Péter: Végig kontrolláltuk a meccset. A második félidőben abban jobbak voltunk, hogy még agresszívebben védekeztünk, ezért a leindításainkat sokkal jobban tudtuk használni. A szünet után támadásban jobban ment a labda, illetve sokkal könnyebben megtaláltuk az üres embereket, s a betöréseknél mindig adódott egy leosztás helyzet, ezekből jó ritmusú dobásokat tudtunk vállalni. A szünetben azt is megbeszéltük, hogy jobban oda kell figyelnünk a kizárásokra, mert sok támadó lepattanót szedtek az első félidőben. Ezen sikerült javítanunk, úgyhogy le a kalappal a srácok előtt, mindenki hozzátette a magáét.