U15: nagyszerű siker idegenben

A Fiú Országos Kadett Bajnokság 25-32. helyért rendezett rájátszásában Nyíregyházára látogatott a DEAC Kosárlabda Akadémia U16/B alakulata. Előzetesen szoros meccsre lehetett számítani a felek között, és a várakozások beigazolódtak.
Az első negyedet hat ponttal nyerték tizenötéveseink, azaz jól kezdték a találkozót Bazsik Péter tanítványai.
A második játékrészben összekapta magát a házigazda, és a nagyszünetre megfordította az állást.
A folytatásban valódi ki-ki meccs zajlott a pályán, hol az egyik, hol pedig a másik csapat szerezett pontot. A záró felvonásban azonban a debreceniek voltak eredményesebbek, és öt ponttal megnyerték az összecsapást.

Nyíregyházi Sportcentrum U16/A-DEAC KA U15/B 55-60 (11-17, 18-10, 12-13, 14-20)
DEAC: Major 5/3, Fekete 13/3, Hámornyik 12/3, Váróczy 8/3, Fekete-Gál 8. Csere: Schmiedt -, Nagy D. -, Csuja -, Csécsei 4, Kincses 7, Zsoldos -, Mátyus 2. Edző: Bazsik Péter.
Bazsik Péter: Szoros mérkőzésre számítottam az elejétől kezdve, amit meg is kaptam, hiszen fej-fej mellett haladtunk az ellenfelünkkel. Jól kezdtük a mérkőzést, sikerült 7-8 pontos előnyhöz jutnunk. Ellenfelünk védekezést váltott, amit mi próbáltunk sok labdajáratással és betöréssel megbontanunk. Úgy érzem a második félidőben ez jobban sikerült. Továbbra is úgy gondolom, hogy a védekezésünk volt a kulcsa ennek a mérkőzésének is. Összességében szépen játszottunk és többnyire mi irányítottuk a mérkőzést. Gratulálok a csapatomnak, jó úton járunk, csak így tovább! Rengeteg munka vár még ránk.