Eötvös-kupa: Két pont döntött

Szerda este a DEAC Kosárlabda Akadémia U16-os csapata számára is elkezdődtek a 2020-as Eötvös-kupa küzdelmei. Tedi Bukov és Halmai Norbert tanítványai egylabdás mérkőzésen maradtak alul a Kassa együttesével szemben.

Akadémiánk gárdája a „B” jelű négyesben szerepel a Nyíregyházán rendezett tornán, a házigazdával, a Szolnokkal és a Kassával egyetemben. Utóbbival csapott össze U16-os együttesünk az első nap zárómérkőzésén. A találkozó végjátéka rendkívül izgalmasra sikerült, hiszen a debreceni fiúk a negyedik negyedben nagyot hajrázva 71-71-nél utolérték ellenfelüket, azonban a hosszabbítást mégsem sikerült kiharcolniuk, miután a felvidékiek egy második esélyből szerzett kosárral az utolsó másodpercekben megszerezték a győzelmet.

Eötvös-kupa
Nyíregyháza, 2020.08.26.

RIM Basket Kosice-DEAC Kosárlabda Akadémia 73 – 71 (16-17, 18-15, 23-18, 16-21)

DEAC KA U16: Jankó Csaba 23/15, Debreczeni Olivér 18, Czipka Milán 9, Seszták Miklós 7/3, Varga Boldizsár 7, Sass Barnabás 3/3, Vitányi Dominik, Illés Gergely 2-2

Tedi Bukov: Borzasztóan nehéz mérkőzés volt egy kemény ellenféllel szemben. A csapatok végig fej-fej mellett haladtak. A harmadik negyedben a Kassa minimális előnyt szerzett, amit a záró felvonásban sikerült ledolgoznunk, azonban egy bosszantó kosárral mégis kikaptunk. Idén először léptek pályára a fiúk, ebből kifolyólag sok hibával játszottunk, azonban a mentalitással és a küzdeni akarással teljes mértékben elégedett vagyok.