Eötvös-Kupa: Nem volt kérdés

Sima sikerrel javított a DEAC Kosárlabda Akadémia U16-os csapata az Eötvös-Kupa második játéknapján. Tedi Bukov és Halmai Norbert tanítványai már az első húsz percben eldöntötték a találkozót a házigazda nyíregyházi együttessel szemben.

Igazi örömjátékot hozott az Eötvös-Kupa második mérkőzése a DEAC Kosárlabda Akadémia U16-os gárdája számára. Érthető, hogy szerettek volna bizonyítani Jankó Csabáék, hiszen a torna szerdai fordulóján bántó, kétpontos vereséget szenvedtek. Ezúttal azonban ilyesmiről szó sem volt. A vendéglátók csupán egy negyedig tudták tartani a lépést az egyre nagyobb tempót diktáló debreceni fiatalokkal, akik a második tíz percet már huszonhét ponttal, 33-6 arányban nyerték meg. Mivel az érdemi kérdések korán eldőltek, a fordulás utáni időszak kitűnő alkalmat kínált a Bukov-Halmai edzőpáros számára, hogy meccsszituációk során is gyakoroltathassák az új játékelemeket.

Eötvös Kupa
Nyíregyháza, 2020.08.27

DEAC Kosárlabda Akadémia – NYKK Eötvös 92 – 48 (22-19, 33-6, 15-9, 22-14)
DEAC KA U16:
Jankó Csaba 20/9, Varga Boldizsár 16/3, Debreczeni Olivér 12, Seszták Miklós 10, Vitányi Dominik 8/6, Balázsi Ákos 8, Czipka Milán 6, Illés Gergely 6, Makray Balázs 4, Zsíros Máté 2
Vezetőedző: Tedi Bukov
Másodedző: Halmai Norbert

Tedi Bukov: Nagy kihívás és remek lehetőség volt számunkra a Nyíregyháza elleni összecsapás. Az első félidőben kialakult jelentős differencia lehetővé tette, hogy új célokat tűzzünk ki támadásaink során, és hogy sok játékos lehetőséget kapjon. Rengeteget léptünk előre a szerdai mérkőzéshez képest, keményen védekeztünk, elől pedig szépen járattuk a labdát. Ismét elégedett vagyok a fiúk hozzáállásával, célunk, hogy továbbra is fejlődni tudjunk, egyénileg és csapatként egyaránt.