EYBL: Bronzot ért a bravúros véghajrá

A DEAC Kosárlabda Akadémia U15-ös fiataljai a Rátgéber Akadémiával csaptak össze a harmadik helyért. Gál Balázs fiai egy izzasztó utolsó negyed után végül bronz medállal a nyakukban nyugtázták a CE EYBL playoffját.

A torna utolsó mérkőzését játszotta a DEAC a pécsi fiatalok ellen, lendületesen kezdtek a vendégek: a kezdeti rohamukat mindössze Sziegl triplája zavarta meg, így egy 12-3-as periódussal adták meg a meccs alaphangját. A negyed hajrájában akadémistáink részéről Fekete-Gál próbált lépést tartani a Rátgéber megindulásaival, majd az első tízperc végére Makray remekelésének következtében sikerült tíz alatt tartani a differenciát. (12-20)

A folytatásban Schmiedt triplájával indított a Debrecen, majd Oleár váltotta fontos pontokra büntetőit így már csak öt pontra volt a Pécs. (17-22) Később a Rátgéber 8-0-ás futását Fekete-Gál törte meg, de ekkor már kétszámjegyű előnyre tett szert a vendég alakulat. (19-30) A szünet előtti percekben továbbra is kemény tempót diktált ellenfelünk, majd válaszul Makray dobta be faulttal együtt a kosarát, a büntető azonban kimaradt. (23-32) A dudaszót megelőzve jókor jött Nagy találata és Makray parádés ziccere, a túloldalon azonban Nyilas középtávolija után újfent tíz volt közötte, de Váróczy szemfülességének hála nem tudták tartani kétszámjegyű fórjukat a vendégek. (28-36)

A fordulás után Fekete-Gál remekelésének köszönhetően jól tartott lépést a DEAC, majd Váróczy triplája és Nagy közelije után már csak négy volt a differencia. (36-40) Az etap derekán ismét Fekete-Gál vezette a debreceni felzárkózást így tovább tapadt ellenfelére Gál Balázs együttese, és már csak karnyújtásra a fordítás. (39-42) A pécsi ellenakciók közepette Váróczy triplája tartotta életben a hazai reményeket, azonban rögtön ezután Mezőfi túloldali hármasával lépett el a vendégcsapat, magához is hívta övéit Gál Balázs. (42-47) A taktikai megbeszélés után Makray közelijével folytatták a mieink, azonban a Rátgéber rögtön válaszolt, így az utolsó felvonás előtt öt pontos volt a hátrány. (44-49)

A záró periódusban Fekete-Gál távolijával nyitottak akadémistáink, majd kettes számú játékosunk soron következő két közelije is kiváló volt, így hét perccel a vége előtt egálra álltak a felek. (51-51) A negyed felénél Váróczy triplája hozta a megváltást: a mérkőzés során először hazai vezetés állt az eredményjelzőn. (56-53) A véghajrában pattanásig feszültek az idegek, Putsay ziccerével és Mezőfi kosarával tapadt a Pécs, majd ismét jókor jött Fekete-Gál hármasa. (59-58) A kijelző újra döntetlent mutatott amikor Schmiedt süllyesztett el hibátlanul egy triplát, majd kettes számú játékosunk révén rendkívül fontos pontokra tett szert a DEAC, így egy perccel a vége előtt már öt egységnyi előnynek örvendtek. (66-61) Az utolsó pillanatokban Makray gyarapította a hajdúsági pontokat, majd Fekete-Gál is betalált, végül egy dudaszós Rátgéber triplával, és bronzot érő debreceni diadallal zárult az izgalmakkal teli összecsapás. (68-66) A torna zárásán Váróczy Gergő a csapat legjobbjaként kapott különdíjat a szervezőktől, míg Fekete-Gál Csongor teljesítményével bejátszotta magát a torna All-Star csapatába.

DEAC – Rátgéber Akadémia 68-66 (12-20, 16-16, 16-13, 24-17)

DEAC: Fekete-Gál 31/6, Sziegl 3/3, Váróczy 13/9, Makray 10, Nagy 6, csere: Schmiedt 6/6, Balogh -, Vántus -, Ficsór -, Oleár 2, Wágner -, Szabó-Zsámba -.

Vezetőedző: Gál Balázs

Másodedzők: Halmai Norbert, Szendrei József

Gál Balázs: -Örülök, hogy egy izgalmas mérkőzéssel tudtuk zárni ezt a tornát, jó ritmusú találkozó volt, ahol apróságok döntöttek, szerencsére a mi javunkra. Természetesen vannak dolgok, amiben dolgoznunk kell a jövőben, hogy még előrébb jussunk. Gratulálok az egész csapatnak a harmadik helyhez, szép teljesítményt nyújtottak, büszke vagyok rájuk!