EYBL: Drámai hosszabbítás

Három pontos vereséggel kezdte a nemzetközi EYBL South A-csoportjának első fordulóját a DEAC Kosárlabda Akadémia második számú kadett alakulata. Jávor Barna együttese nagyot küzdött a nyitómérkőzésen, és közel húsz pontos hátrányból döntetlenre mentette a találkozót, a ráadás után azonban az Inter Bratislava örülhetett a végén.

A találkozót Tóth közelije nyitotta hazai részről, majd rögtön ezután rákapcsolat a vendég alakulat is, akik egy 8-0-ás szakasszal mutatkoztak be kadettjeinknek. (2-8) Az Inter menetelését Szűcs és Horváth találataival igyekezett lassítani a DEAC, de a játékrész végére már kétszámjegyűre növelték előnyüket a pozsonyiak. (9-20) A folytatásban Szabó és Szűcs vezetésével kozmetikáztak a házigazdák, de a vendégek továbbra is magas fordulatszámon pörögtek, és Randuska jól időzített hármasával tizenöt felé tornázták a különbséget. (15-31) A szünetet megelőző minutumokban felváltva estek a találatok, Horváth szép megoldásaival zárkóztak a hajdúságiak, de a túloldali megoldásoknak köszönhetően maradt a tizenötpontos deficit. (22-37)

A fordulás után a Cívis KK U14-es gárdáját erősítő Szafkó indította a magyarok menetelését, amit Szűcs pazar tripláival folytattak, az Inter Bratislava akciói közepette azonban a differencia csak minimálisan csökkent. (32-45) A harmadik etap hajrájában Randuska megmozdulásaira és a gyors ellentámadásokra továbbra sem találtak ellenszert a fehér-feketék, így a záró felvonásra már a húszat súrolta a vendégek fórja. (42-60) A mindent eldöntő etap kezdetén Horváth kosaraival tapadtak a mieink, majd újfent ritmust váltott az Inter és tovább növelték a különbséget. (50-69)

A végjátékra úgy tűnt már nem maradt nyitott kérdés, a debreceniek azonban töretlenül hajtottak, és többek között Tóth remek ziccerével pontról-pontra közeledtek ellenfelükhöz. Kevesebb mint három perccel a dudaszó előtt Szafkó duplájával tíz alá szorították hátrányukat, majd Horváth közelije és Tóth kettő plusz egyes akciójával már csak egylabdányira voltak a bravúrtól, időt is kért Jávor Barna. (68-70) A gyors taktikai megbeszélés után Szafkó közelije hozta a megváltást, így ötvenkét másodperccel a vége előtt 70-70-es állást mutatott az Oláh Gábor utcai sportcsarnok eredményjelzője, majd a dudaszó előtt Szűcs duplája kiszédült a gyűrűből, így negyven perc játék után végül nem jutottak dűlőre a felek. A ráadásban is felváltva estek a találatok, majd Valocsay elfutásával lépéselőnybe kerültek északi szomszédaink. (78-82) Horváth negyven másodperccel a játékrész vége előtt egy pontra szorította a különbséget, azonban Valocsay bedobta büntetőit, amik a győzelmet jelentették a pozsonyiak számára. (84-87)

DEAC – Inter Bratislava 84-87 (9-20, 13-17, 20-23, 28-10, 14-17)

DEAC: Szűcs 16/6, Tóth 13, Szafkó 10, Vadai -, Horváth 29, csere: Tóth-Struza -, Szabó 2, Nagy -, Debreczeni 4, Sándor 7, Kóthay -, Bálint 3.

Edzők: Jávor Barna, Szendrei Fruzsina

Jávor Barna: -Először is a szeretnénk megköszönni a kilátogató nézőknek a szurkolást, nagyon jó hangulatot sikerült teremteniük. Gratulálok az ellenfélnek, a végén a kicsit szerencsésebbek voltak. Az első negyedben nagyon kevés energiával és félve kezdtünk, ez a rányomta bélyegét az első félidőre, ebből szépen lassan javultunk. Jól tükrözi, hogy puhán kezdtünk a nulla darab eltérített labda, ez a következő negyedekben folyamatosan növekedett és elképesztő energiákat tudtunk mozgósítani, az utolsó negyedben pedig sikerült visszajönni a mérkőzésbe, de lezárni már sajnos nem. Maradéktalanul elégedett vagyok a látottakkal, ezt a hozzáállást kell folytatnunk. Ma pihenünk egyet, és holnap beleállunk maximálisan az isztanbuli csapat elleni mérkőzésbe.