EYBL: Hasznos forduló

Jávor Barna és Nagy Lajos tanítványai 2-2-es mutatóval zárták a szlovákiai EYBL fordulót a nemzetközi csapatok ellen.

A walesiek elleni diadal után a London Warriors gárdájával zárta a losonci hétvégét a debreceni alakulat. A kezdeti minutumokban a mieink Sándor és Kedvek pontjaival tartották a lépést a riválisukkal majd a felgyorsuló játék során beindult az adok-kapok, a negyed utolsó mozzanataként pedig Szűcs triplájával döntetlennel zárult az első tíz perc. (20-20) A folytatás során próbálta visszahozni kezdeti előnyét a brit csapat, újabb futásuk eredményként pedig már tízzel mentek, amikor Szűcs újabb hármasával megtörték a jeget a mieink. A szünet előtt hiába Sándor és Szűcs remekelése részünkről, öt pontos különbség állt a táblán a félidőben a Warriors javára. (35-40)

A fordulás után is szerették volna megsemmisíteni deficitüket a hajdúságiak, Szűcs ismételten távolról talált be, így már csak kettő volt közötte (40-42), majd kissé akadozott a debreceni gépezet, amit a túloldalon egy 15-0-ás rohammal ki is használt a rivális. Az utolsó periódus előtt még Éles és Barabás révén tapadtak a fehér-feketék, ehhez azonban a londoniaknak is volt néhány szavuk, így a különbség a túloldali akciók tükrében nem csökkent. (53-69) A negyedik szakaszban még megpróbálták megfordítani a találkozót akadémistáink, Mónus tripláját Éles és Szűcs hármasai követték, így a hajrára már csak nyolc volt közötte, a végjátékban azonban nem termett babér a cívisvárosiaknak, Tesfay vezetésével végérvényesen lezárták az összecsapást a britek. (73-86)

A mérkőzés után a szervezők Szűcs Nándor teljesítményét a Csapat legjobbjának járó díjjal értékelték.

DEAC KA U16/A – London Warriors (brit) 73-86 (20-20, 15-20, 18-29, 20-17)

DEAC: Sándor 11, Gábor-Győri 7/3, Vadai 2, Orvos -, Kedvek 2, csere: Huszka -, Lőcsei -, Fórián 4, Éles 7/3, Szűcs 27/18, Mónus 9/9, Barabás 4.

Edző: Jávor Barna, Másodedző: Nagy Lajos