EYBL: Hasznos mérkőzések Rómában

A házigazda ellen zárta Szendrei Fruzsina legénysége a C-csoport első fordulóját Rómában. A Stellazzurra Rome hamar kimutatta a foga fehérjét, viszont a masszív erődemonstráció ellenére a hajdúságiak a második és negyedik etapban rendre felvették a ritmust a kék-feketékkel.

Az olasz túra utolsó összecsapása sem ígérkezett könnyűnek akadémistáink számára, ugyanis a londoni és a milánói alakulatok után a jónevű házigazda, Stellazzurra Róma gárdájával csaptak össze vasárnap délután. A DEAC fiataljai az elmúlt három mérkőzés során óriási küzdeni tudásról tettek tanúbizonyságot, de mindezek ellenére győzelem nélkül zárták az eddigi ütközeteket.

A vasárnapi meccsen Szafkó büntetőjével a mieink kezdték a pontgyártást, majd a rómaiak rögtön a közepébe vágtak és egy 14-0-ás rohammal adták meg a találkozó alaphangját. Az etap hátralévő perceiben még Kedvek és Nagy Erik találataival szerette volna csillapítani az egyre csak hízó deficitet a magyar alakulat, ám Vuovolo kosarával már a húsz pontot súrolta a különbség az első tíz perc végére. (23-5) A következő szakaszt ott folytatták a hazaiak, ahol abbahagyták, majd Szafkó és Orvos megmozdulásai által kezdett felzárkózni a Debrecen, a szünet előtt pedig Mónus és Szafkó jól helyezett tripláival nem engedték túlságosan elhúzni a Stellazzurrát. (47-22)

A fordulást követő percekben kemény védekezéssel próbálta csillapítani riválisa menetelését a vendég együttes, minek eredményeként mindössze tíz pontig jutott riválisuk a periódus során, viszont a magyar találatok rendre kifelé pattantak a gyűrűről. (57-22) Az utolsó tíz percre az érdemi kérdéseket már eldöntötte az olasz csapat, ám a mieink becsületből küzdöttek, Szafkó és Kedvek villanásai mellett Borbély duplájával zárták a nemzetközi torna C-csoportjának első fordulóját. (78-37) A hajdúságiak így ugyan győzelem nélkül, de annál több életre szóló élménnyel és rendkívül fontos tapasztalattal gazdagodva utaznak haza Debrecenbe.

Stellazzurra Rome (olasz) – DEAC KA U16/B 78-37 (23-5, 24-17, 10-0, 21-15)

DEAC: Nagy Erik 2, Fórián -, Mónus 5/3, Szafkó 19/9, Kedvek 5/3, csere: Szálkai -, Hamza -, Balla -, Nagy Emil -, Borbély 2, Orvos 4.

Edzők: Szendrei Fruzsina, és Szendrei József U14-es elfoglaltságai miatt Saeed Armaghani – akadémiánk nemzetközi mentoredzője.

Szendrei Fruzsina: -A Rómában eltöltött három napunk alatt sok értékes tapasztalattal gazdagodtunk. A célunk az volt, hogy egyik mérkőzésről a másikra tudjunk előrelépni nemcsak csapatszinten, de egyénileg is. Az a szint, amivel találkoztunk megmutatta nekünk, hogy mi adja a játék esszenciáját és miben szeretnénk fejlődni: gyorsabb átmenetekkel, agresszívabb védekezéssel, pontosabb technikai végrehajtásokkal és magasabb szintű mentális felkészültséggel szeretnénk beleállni a következő megmérettetésekbe. Köszönjük szépen a lehetőséget a tornán való részvételre!