EYBL: Hét ponttal alulmaradt a DEAC

A nemzetközi U16-os EYBL South szuperdöntőjét a bolgár CSKA Sofia ellen kezdték a hajdúságiak Pécsen, Gál Balázs és Szendrei József alakulata nagyot küzdött, azonban a végén mégis a piros-fehérek örülhettek.

A találkozó kezdeti perceiben felváltva estek a találatok, Makray és Szász-Veres szépen tartották a frontot debreceni részről, majd a periódus végéhez közeledve Váróczy hármasára válaszként Kolev pontjaival négy egységnyi vendég fórral álltak a felek. (11-15) A folytatásban Handari és Makray hamar fordítani tudtak, ezután azonban jól váltott ritmust a bolgár gárda, és már tizenöttel is vezettek futásuk eredményeként, amikor Szabó-Zsámba és Szász-Veres kiváló megmozdulásaikkal tíz körülire olvasztották a hajdúsági hátrányt a szünetre. (22-33)

A második félidő kezdetén újfent távolodott a CSKA, amikor a DEAC Váróczy újabb triplájával és Szafkó pontjaival folytatta a felzárkózást, így az etap derekán már csak négy volt közötte. A záró szakasz előtt azonban Szász-Veres villanása után egy labdányira fogyatkozott a differencia, majd a túloldali büntetőkkel végül öt egységnyi különbséget kellett ledolgozniuk akadémistáinknak a negyedik periódusban. (41-46) Az utolsó negyedben ugyancsak egymásnak feszült a két csapat, és a cívisvárosiak óriási küzdelemről tettek tanúbizonyságot, hisz másfél perccel a vége előtt mindössze egy pont volt a hátrányuk, ám Kyosev vezetésével nem hagyta magát a Sofia és Vántus közelije ellenére is saját szájíze szerint zárta le a mérkőzést a bolgár együttes. (56-63)

DEAC – CSKA Sofia (bolgár) 56-63 (11-15, 11-18, 19-13, 15-17)

DEAC: Handari 10/6, Váróczy 9/9, Nagy 1, Makray 8, Szász-Veres 15, csere: Vántus 3, Szabó-Zsámba 6, Szafkó 4, Wágner-, Szilágyi -, Szabó -, Vállai -.

Edzők: Gál Balázs, Szendrei József