EYBL: Méltó zárása a fordulónak

A DEAC Kosárlabda Akadémia kadettjei a nemzetközi EYBL-torna szombati játéknapján délelőtt a BC Zadar gárdája ellen alulmaradtak, majd a délután folyamán a BC CSU Sibiu ellen harmincnégy pontos diadallal nyugtázták a pécsi fordulót.

A horvát alakulat elleni találkozót Fekete-Gál Csongor triplája nyitotta, majd a túloldali hármast követően Laluska Bence is távolról volt eredményes. (6-3) A folytatásban a kék mezesek kisebb erődemonstrációt tartottak, és egy 14-0-ás futással kétszámjegyű fórra tettek szert. (6-17) A negyed vége előtt még Antal Eric és Laluska próbálták tartani a frontot, de a különbség végül megmaradt. (11-24) A második periódust hasonló forgatókönyv jellemezte, Antal találataival igyekeztek lépést tartani a debreceniek, a szünetre viszont már húsz fölé kúszott a differencia. (26-48) A fordulás után a védekezés terén is bekeményítettek a zadariak, így mindössze nyolc egységig jutottak a mieink, Laluska és Csuja szép megoldásaival válaszolni tudott a DEAC a horvát akciókra, de szép lassan tovább nyílt az olló. (34-64) A negyedik játékrészben megpróbálták a lehetetlent a hajdúsági fiatalok, és egy parádés záró felvonással öt perccel a vége előtt sikeresen húsz alá szorították hátrányukat. (53-71) Az idő és a horvátok gyors támadásai ellenünk dolgoztak, így végül huszonnégy pontos Zadar sikerrel zárult a Debrecen harmadik mérkőzése. (54-78)

A rövid pihenőt követően ismét akadémistáink voltak porondon: a nagyszebeni gárda ellen javíthattak mérlegükön a fehér-feketék. Lendületesen kezdett a DEAC, Sziegl Gábor találata után már hat pontos debreceni vezetés állt az eredményjelzőn, majd a Sibiu szépen zárkózott, de Fekete Balázs kosaraival egy híján megőrizték kezdeti előnyüket. (7-12) A második negyedre felgyorsult a játék és három perc alatt visszajöttek a sárga mezesek a mérkőzésbe. (15-15) A szünet előtt jól váltott ritmust a Debrecen, Váróczy és Fekete megoldásainak köszönhetően kétszámjegyű fórral mehettek pihenőre mieink. (19-29) A fordulás után még egy lapáttal rátett az eddigiekre a Bazsik-csapat, Antal és Szilágyi kosaraival tovább növelték előnyüket, majd Sziegl és Fekete megoldásaival már húsz ponttal jártak a román együttes előtt. (25-45) A negyedik periódusra már eldőlni látszott a találkozó, de a cívisvárosiak továbbra is magasfordulatszámon pörögtek. Kincses Milán és Mátyus Marcell vezényletével kiválóan diktálta a tempót a DEAC, így előnyüket tovább növelve, harmincnégy pontos diadallal, jó szájízzel búcsúztak az EYBL pécsi fordulójától. (35-69)

DEAC – BC Zadar 54-78 (11-24, 15-24, 8-16, 20-14)

DEAC: Fekete-Gál 5/3, Szilágyi -, Laluska 22/12, Balai 1, Sziegl 1, csere: Váróczy 3/3, Antal 16/3, Csuja 4, Nagy -, Kincses -, Zalka -, Mátyus 2.

BC CSU SIBIU – DEAC 35-69 (7-12, 12-17, 8-16, 8-24)

DEAC: Váróczy 5/3, Antal 16/6, Szilágyi 3, Kincses 4, Fekete 13/3, csere: Nagy 2, Zalka 4/3, Mátyus 13, Balai -, Sziegl 9.

Vezetőedző: Bazsik Péter

Másodedző: Jávor Barna