EYBL: Négyből négy!

A nemzetközi torna utolsó játéknapján a román Alpha Basketball Sibiu gárdájával csapott össze a DEAC Kosárlabda Akadémia U15-ös csapata. Akadémistáink bírták jobban az idegőrlő véghajrát, így veretlenül nyugtázták az EYBL-tornát.

Már a találkozó kezdetén egymásnak feszült a két együttes, a házigazda nagy tempót diktált, amit a nagyszebeniek igyekeztek felvenni, így a találatok is felváltva estek. (8-7) Öt perc játék után Sziegl Gábor akcióit egy távolival fűszerezte meg, megmozdulásainak köszönhetően hat pontosra hízott a debreceni előny. (13-7) A dudaszó előtt egy 8-2 es futással zárkóztak a zöld-feketék, ezzel egálra hozva a periódust. (15-15) A folytatásban is „tapadt” a cívisvárosiakra az Alpha, agresszív védekezéssel próbálta kizárni a mieinket, ám néhány perccel a nagyszünet előtt Fekete-Gál Csongor és Oleár Ákos jó helyzetkihasználásának eredményeként ismét hat pontos hazai vezetés állt az eredményjelzőn. (36-30)

A fordulás után egy triplával kezdte meg hátránya lefaragását a román alakulat, olyannyira, hogy Elias Dragan akciója után a vezetést is átvették. (40-43) Az utolsó felvonás előtti percekben Fekete-Gál bravúros megoldásaival és Makray Áron közreműködésével újfent kadettjeink vezettek. (53-48) A szoros harmadik játékrész után szerette volna őrizni előnyét a hajdúsági csapat, Váróczy Gergő és Vántus Botond tartották a frontot. (57-52) Keleti szomszédjaink mindent megtettek a fordítás érdekében, öt perccel a vége előtt Paul Itu hármasával ki is egyenlítettek. (59-59) Időt is kért Halmai Norbert, a rövid taktikai megbeszélést követően ismét kettes számú játékosunk remekelt: Fekete-Gál kosarai után már öttel ment a DEAC. A véghajrában Sziegl és Makray válaszoltak az ACS próbálkozásaira, majd a dudaszó előtt Nagy Kristóf Szilárd is betalált, ezzel tizenegy pontos diadalt arattak a fehér mezesek.

A mérkőzés után két játékost is jutalmaztak a szervezők: Sziegl Gábor került ki a csapat legjobbjaként, Fekete-Gál Csongor pedig az All-Star díjat vihette haza az EYBL-tornáról.

DEAC Kosárlabda Akadémia – ACS Alpha Sport Team Sibiu (ROU) 76-65 (15-15, 21-15, 17-18, 23-17)

DEAC: Sziegl 14/3, Makray 7, Fekete-Gál 31, Nagy 7, Váróczy 3,

Csere: Schmiedt -, Handari -, Vántus 2, Borsa -, Oleár 12, Szabó -, Szabó-Zsámba -.

Edzők: Halmai Norbert, Szendrei József

Halmai Norbert: -Gratulálok a csapatnak a négy mérkőzésen át nyújtott teljesítményükhöz, köszönöm a szervezést debreceni oldalról, illetve az EYBL szervezőinek is. Tudtuk, hogy nehéz meccs lesz, minden egyes labdabirtoklás hangsúlyosan fontos volt, a második félidőben kétszer is vezetett az ellenfél, viszont visszatudtunk jönni a mérkőzésbe, volt tartása a csapatnak. Köszönöm a stáb minden tagjának a négy nap alázatos, és segítő munkáját.