EYBL: Nem sokon múlt

A DEAC Kosárlabda Akadémia kadettjei péntek délután a Vodno Suns Skopje gárdájával mérték össze tudásukat a pécsi EYBL tornán. A Bazsik-csapat egy perccel a lefújás előtt sikeresen átvette a vezetést, de a macedónok utolsó rohamát már nem tudták hárítani.

Már a találkozó elején egymásnak feszült a két alakulat, fej-fej mellett haladtak a csapatok, Laluska Bence és Sziegl Gábor kosaraival jól tartották a lépést a mieink. (6-6) A folytatásban hirtelen ritmust váltott a Skopje és egy 10-ás rohanással kétszámjegyű fórra tettek szert. (6-16) A hátralévő minutumokban Antal Eric és Mátyus Marcell találataival zárkózott a DEAC, de még így is hét volt közötte. (13-20) A második etapban jókor jött Váróczy Gergő és Balai Olivér két hármasa, majd a negyed derekán Laluska közelijét követően már csak egy karnyújtásnyira volt az egyenlítés. (23-24) A szünet előtt az ellenfél ismét rákapcsolt, Szilágyi Péter és Sziegl kiváló megoldásai ellenére a félidőre ismét nyolc egységnyi volt a fehér-feketék hátránya. (29-37)

A fordulás után sem csökkent a Vodno Suns lendülete, Antal és Mátyus találatai előtt már kis híján húszra kúszott fel a felek közötti differencia. (35-51) A periódus második felében Zalka Csongor és Laluska dobásai tartották életben a hajdúsági reményeket. (47-60) A véghajrában azonban jól váltott ritmust Bazsik Péter legénysége és egy utolsó rohammal igyekztek ledolgozni kezdeti hátrányukat, Sziegl és Antal tripláival szépen tapadtak ellenfelükre. (64-66) Egy perccel a vége előtt beérett a kemény munka gyümölcse: Sziegl távolijával megtört a jég, és fordított a DEAC. (69-67) Magához is hívta övéit a macedónok mestere, a taktikai megbeszélést követően Anastasij Trajanov pontjaival visszajöttek a mérkőzésbe, amivel el is döntötte a találkozót, így a nagy küzdelem ellenére három ponttal alul maradt a cívisvárosi együttes. (70-73)

DEAC – Vodno Suns Skopje 70-73 (13-20, 16-17, 18-23, 23-13)

DEAC: Váróczy 3/3, Szilágyi 2, Csuja 2, Laluska 11/3, Sziegl 18/9, csere: Fekete-Gál 8, Antal 13/3, Nagy -, Kincses 2, Zalka 2, Mátyus 6, Balai 3/3

Edzők: Bazsik Péter, Jávor Barna