EYBL: Nem tudtuk tartani a lépést

A DEAC Kosárlabda Akadémia U15-ös csapata a Vodno Skopje Partizan együttesével mérte össze tudását a nemzetközi torna pénteki játéknapján. Gál Balázs tanítványai a páros negyedekben jól vették fel a ritmust, de a kialakult különbséget már nem tudták ledolgozni.

A találkozó kezdetén szépen tartott lépést a Debrecen a vendég gárdával, Fekete-Gál és Schmiedt kosarainak köszönhetően fej-fej mellett haladt a két gárda. (7-6) A periódus második felében azonban rákapcsolt a Partizan és egy 17-2-es futással nyugtázták az első tíz percet. (24-8) A folytatásban próbálta felvenni a ritmust a DEAC, de a Skopje nem adta könnyen magát, és egy újabb, 12-0-ás agresszív rohammal kis híján harmincra növelték fórjukat. (36-8) A szünet előtti percekben újra önmagára talált a hajdúsági gárda és a Schmiedt – Váróczy – Fekete-Gál trió bravúros hárompontosainak köszönhetően csaknem felére faragták hátrányukat, így újfent felcsillantak a debreceni remények. (44-30)

A fordulás után Schmiedt és Fekete-Gál, Balogh kíséretében próbálta tartani a frontot hazai részről, de a macedón alakulat az eddigiekre is rátett egy lapáttal: tíz perccel a vége előtt már több mint harminc pontos vendég vezetés állt az eredményjelzőn. (73-39) A záró etapra már eldőlni látszott a találkozó, de akadémistáink megpróbálták a lehetetlent. Nagy és Váróczy szépen válaszoltak a Vodno Skopje szűnni nem akaró ellépési kísérleteire, de a harmincas különbség állandósulni látszott. (80-50) A véghajrára összeszedte minden erejét a magyar csapat, és extra energiákat mozgósítva dolgoztak az eredmény kozmetikázásán, így Gálos és Borsa kosaraival végül sikerült lejjebb szorítani a Partizan győzelmi arányát. (88-64)

Vodno Skopje Partizan – DEAC 88-64 (24-8, 20-22, 29-9, 15-25)

DEAC: Fekete-Gál 13/3, Sziegl 3, Váróczy 6/3, Makray 2, Nagy 9, csere: Schmiedt 12/9, Balogh 4, Ficsór 3, Borsa 5/3, Oleár -, Wágner 2, Gálos 5/3.

Vezetőedző: Gál Balázs

Másodedzők: Halmai Norbert, Szendrei József

Gál Balázs: – Egy nagyon jó sebességet játszó csapat ellen léptünk parkettre, ehhez sokszor nem tudtunk sajnos alkalmazkodni. Voltak pozitívumok támadásban és védekezésben, de sok olyan dologban hibáztunk, amiben tudnánk jobbak lenni. Próbálunk ezekre koncentrálni a jövőben és javítani.