EYBL: Stellazzurra siker a nyitómérkőzésen

Megkezdte a nemzetközi EYBL-tornát a DEAC Kosárlabda Akadémia U16/A csapata. Bazsik Péter legénysége csütörtök este a jónevű Stellazzurra Rome gárdája ellen játszott a négy napos viadal nyitómérkőzésén.

Az eltérő játékerőt képviselő olasz alakulat, egy 15-3-as periódussal kezdte meg a szereplését, és már az első tíz perc után közel húsz egységnyi előnyre tett szert. (30-11) Igyekezett a DEAC lepést tartani a vendégek gyors megmozdulásaival szemben, a játékrész derekán Szilágyi Péter kapott remek labdát, ígéretes helyzete azonban kimaradt. A második negyedben rendezték soraikat akadémistáink, ez az etap pontjain is meglátszott, a vendégek meglévő fórjukat mindössze kilenc ponttal gyarapították a szünet előtt. (45-17)

A folytatásban Fekete Balázs két triplájával kezdte meg a felzárkózást a Debrecen. (54-23) Később vendégrészről Forconi rendre pontokra váltotta helyzeteit, és egy 7-0-s futással tovább növelve előnyét zárta le a harmadik felvonást a Stellazzurra. A Laluska-Fekete páros vezényletével jó ütemben kezdték a negyedik játékrészt a mieink, 11-3-as menetelésükkel szépen faragtak le kétszámjegyű hátrányukból. (72-41) A kiváló véghajrá ellenére sem tudta szorossá tenni a meccset a magyar együttes, így magabiztos vendég győzelemmel zárult a találkozó. Folytatás péntek délután a bolgár BUBA Basketball ellen.

Stellazzurra Rome (IT) – DEAC 78-49 (30-11, 15-6, 24-13, 9-19)

Stellazzurra Rome: Granai 13, Piccirilli 8, Santinon 2, D’arcangeli 8, Runjo 11,

Csere: Scepanovic 2, Kemm 1, Zelic 2, Jovanovic 3, Morigi 8, Forconi 13, Di Cola 7.

Edző: Paolo Traino

DEAC: Fekete 21/15, Váróczy -, Csécsei -, Antal 2, Laluska 9,

Csere: Fekete-Gál 10/3, Szilágyi -, Kincses 5/3, Hámornyik 2, Zalka -, Mátyus -, Balai -.

Edzők: Bazsik Péter, Jávor Barna

Bazsik Péter: – Egy top utánpótlást nevelő olasz csapattal találkoztunk, ez a mentalitásukon is meglátszott, jóval nagyobb sebességgel találkoztunk, mint a magyar bajnokságban. A legfontosabb, hogy a fiúk ebből tapasztalatot nyerjenek, ezt is kértük tőlük, hogy ne az eredményre figyeljenek, hanem tapasztalják meg milyen az európai elittel játszani. Sok játékosnak ez volt az első nemzetközi mérkőzése, ez az első negyeden meg is látszott, a második negyedtől kezdtünk megnyugodni és a saját dolgainkra figyelni. Rendkívül hasznos találkozó volt, örülök, hogy egy ilyen kiváló csapat ellen léptünk parkettre.