EYBL U15: A csehek ellen zártuk a fordulót

A győzelem ugyan elmaradt az utolsó mérkőzésen, azonban tisztes helytállásból nem volt hiány. Akadémistáink rengeteget tanultak az elmúlt napok során nemzetközi ellenfeleiktől, így számtalan élménnyel és új technikai ismeretekkel a tarsolyukban utazhatnak haza Montenegróból.

A cseh alakulat már a mérkőzés elején próbálta a saját játékát játszani, részünkről Vadai és Nagy igyekeztek csillapítani a különbséget, de a differencia így is hamar kétszámjegyűre kúszott. (18-7) A folytatásban akadémistáink is elkapták a fonalat, Molnár és Szűcs tripláival faragtak hátrányukból, majd Horváth révén sikerült tíz alá szorítani a különbséget. (28-19) A második szakaszban újfent a rivális diktált, Molnár és Hibján mindent megtettek, hogy konzerválják a differenciát, de hamar tíz felé hizlalták a csehek előnyüket. A szünet előtt sem lassult a játék, az agresszív védekezés eredményeként kadettjeink nem jutottak sok pontig, hiába Szűcs és Nagy remekelése, a debreceni hátrány már húsz felett járt a félidőre. (52-29)

A harmadik periódus is hasonlóképpen alakult, a prágai együttes harminc felé növelte fórját, amikor Debreczeni triplája csillapította a kedélyeket. (62-32) A záró játékrész előtt Hibján és Kóthay igyekeztek tartani a frontot, de a különbség így is állandósulni látszott. (75-42) A negyedik negyedre az érdemi kérdések már eldőltek, ám kadettjeink nem adták fel, Szűcs akcióival tapadtak ellenfelükre, majd a végjátékban a szűnni nem akaró túloldali akciók közepette még Horváth és Debreczeni kozmetikáztak a differencián. (105-64) A hajdúságiak így csoportjuk 6.helyén zárták a korosztályos EYBL South montenegrói fordulóját.

TJ Sokol Prazsky (cseh) – DEAC KA U16/B 105-64 (28-19, 24-10, 23-13, 30-22)

DEAC: Nagy 8/6, Debreczeni 6/6, Szűcs 20/6, Vadai 3, Horváth 6, csere: Tóth-Sturza -, Szabó 2, Sándor 2, Kóthay 2, Hibján 2, Molnár 13/3, Tóth -.

Edzők: Jávor Barna, Szendrei Fruzsina