EYBL U15: Nem jött ki a lépés

A nemzetközi EYBL South A-csoportjának második fordulójában a román Dan Dacian ellen szépen felzárkóztak a fordulás után “kiskadettjeink”, a hátrány teljes ledolgozása azonban már nem jött össze Tivatban.

Lendületesen kezdte a fordulót a debreceni alakulat a szlovén csapat elleni győzelemmel. Szombat reggel pedig már a román Dan Daciannal mérték össze tudásukat Szűcs Nándorék. A mérkőzés kezdeti perceiben igyekezett előnyre szert tenni a rivális, azonban Horváth és Debreczeni találataival jó tartotta magát a DEAC. A negyed végéhez közeledve Hibján kosaraival már öttel ment a magyar együttes, azonban a keleti szomszédaink egalizáltak az első tíz perc végére. (12-12) A második szakasz is hasonló forgatókönyv szerint alakult, felváltva estek a találatok, Sándor és Szűcs szépen tartották a frontot részünkről, majd Hibján remek hármasával ismét a hajdúságiak vezettek, azonban a szünet előtt újfent egyenlő állást mutatott a tábla. (23-23)

A fordulás után Vadai és Debreczeni vezetésével jöttek a pontok és szépen kezdett kialakulni akadémistáink előnye, azonban az etap derekán ritmust váltottak a románok és egy 8-0-ás rohammal hat egységnyi fórra tettek szert. (40-36) A mindent eldöntő periódusban Horváth és Molnár mindent megtettek a győzelem érdekében, ám a Dan Dacian továbbra is magas fordulatszámon pörgött, a végjátékban pedig már a tíz feletti deficitünk ledolgozása lehetetlen küldetésnek látszott. (64-51)

ACS Dan Dacian (román) – DEAC KA U16/B 64-51 (12-12, 11-11, 17-13, 24-15)

DEAC: Nagy -, Debreczeni 7/3, Molnár 7, Vadai 3, Horváth 12/6, csere: Tóth-Sturza -, Szabó -, Szűcs 9/3, Sándor 4, Hibján 9, Kóthay -, Tóth -.

Edzők: Jávor Barna, Szendrei Fruzsina