EYBL U16: A második negyedben nyílt az olló

Huszonkét pontos győzelmet aratott a DEAC Kosárlabda Akadémia U16/A gárdája az EYBL South B-csoportjának második fordulójában. A hajdúságiak jól váltottak ritmust a második periódusban, így Gál Balázs legénysége gond nélkül felülkerekedett a cseh USK Praha alakulatán.

A találkozó kezdeti perceiben az adok-kapok ellenére nem esett találat, majd a kosárcsendet Szász-Veres duplája törte meg az etap derekához közeledve, nem sokkal később pedig Váróczy sarokból eleresztett hármasával folytatódott az építkezés. A folytatásban a cseh alakulat hamar behozta a lemaradást, időt is kért Gál Balázs, majd Oleár és Sziegl kosarainak hála ismét a mieink vezettek, azonban Vyklicky dudaszós hármasával fordítottak a vendégek. (17-15) A második negyed elején Sziegl és Makray pontjaival tapadt riválisára a DEAC, majd újfent Váróczy triplájával kezdték újra az építkezést a mieink. (20-24) A szünetet megelőző minutumokban Sziegl és Oleár is betalált kívülről, így a különbség már nyolc egységnyi volt. (24-32) Az első félidő végjátékában újfent Oleár hármasa kavarta fel az állóvizet majd Szilágyi pazar közelijével tíz pontos hazai előny alakult ki húsz perc játék után. (27-37)

A fordulás után lelassult kicsit a játék és a befejezések sem olyan százalékban voltak sikeresek mint az elmúlt periódusokban, azonban akadémistáink Váróczy és Handari kosaraival így is tíz felé tornázták fórjukat a szakasz során mindössze négy pontig jutó USK Praha ellen. (31-47) A mindent eldöntő negyed kezdetén visszajött tíz pontra a vendég gárda, majd Makray közelijével folytatták előnyük megszilárdítását a cívisvárosiak. (37-49) A végjátékban jókor jött Szász-Veres hárompontosa, ezután még próbált közelebb férkőzni a vendégcsapat, de Handari akciójával pontot tett az összecsapás végére a DEAC. (37-59)

USK Praha (cseh) – DEAC KA U16/A 37-59 (17-15, 10-22, 4-10, 6-12)

DEAC: Váróczy 13/9, Nagy -, Szász-Veres 9, Makray 6, Sziegl 10/3, csere: Handari 6/3, Oleár 8/6, Wágner -, Szilágyi 2, Vágó -, Szafkó 5.

Edzők: Gál Balázs, Szendrei József

Gál Balázs: –Elég intenzív találkozót játszottunk, ami mindenképp örömteli, mert az ilyen mérkőzések visznek minket előre. Annak különösen örülök, hogy a védekezésre próbáltunk nagyobb hangsúlyt fektetni, voltak persze hibáink, de viszonylag kevés ponton tudtuk tartani az ellenfelet. Az igazsághoz hozzátartozik, hogy ők se voltak a legjobb dobóformában, de elég komoly energiákat mozgósítottunk mezőnyben, ami győzelemhez vezetett.