EYBL U16: Nem jelentett gondot a spanyol alakulat

Harmincegy pontos győzelmet aratott a DEAC Kosárlabda Akadémia U16/A gárdája az EYBL South második fordulójában. Gál Balázs legénysége a makulátlan kezdésnek köszönhetően magabiztos sikerrel nyugtázta a találkozót.

A kezdeti minutumokban Sziegl vezetésével egy 10-0-ás futással adták meg a mérkőzés alaphangját a debreceniek, majd Váróczy és Nagy hizlalták tovább a hazai előnyt. Az első periódus során a spanyol alakulat mindössze négy pontig jutott, így Oleár triplája után már tizenhárom egységnyi DEAC fórt mutatott az eredményjelző. (4-17) A folytatást Makray távolijával robbantotta be a fehér-fekete gárda, ezután Szász-Veres megmozdulásaival távolodtak a cívisvárosiak, így a differencia már húsz felé kúszott. (7-28) A szünet előtt Sziegl hárompontosa és Nagy duplája vitte tovább a csapatot, a vendégek pedig továbbra sem kapták el a fonalat, a felvonás végső perceiben azonban a távoli dobások eredményeképp tartani tudták a lépést, de így sem jutottak sokkal közelebb akadémistáinkhoz. (22-43)

A harmadik periódus első megmozdulásaként Váróczy élt a kínálkozó lehetőséggel és szólóját egy parádés zsákolással koronázta meg. A rivális alakulat is kezdett éledezni, azonban Sziegl akcióival hamar leverték a spanyolok felzárkózási kísérleteit a magyar fiatalok. (27-52) Az utolsó negyed előtt kicsit lelassult a játék, majd Szász-Veres kosaraival szép csendben már harmincegy pontos előnynek örvendtek a házigazdák. (33-64) A negyedik játékrészt Szabó hármasa indította, majd Szafkó gyarapította a pontokat, ezzel megszilárdítva a cívisvárosiak előnyét. A véghajrára fordulva töretlenül próbálkoztak kozmetikázni deficitükön a vendégek, ám Váróczy és Szafkó vezetésével magabiztosan zárta le a forduló első találkozóját kadett együttesünk. (49-80)

Palmas 7 Gran Canaria (spanyol) – DEAC KA U16/A 49-80 (4-17, 18-26, 11-21, 16-16)

DEAC: Váróczy 11/3, Nagy 4, Szász-Veres 11, Makray 3/3, Sziegl 29/9, csere: Handari 4, Oleár 9/6, Wágner -, Szilágyi -, Szabó 3/3, Vágó -, Szafkó 6.

Edzők: Gál Balázs, Szendrei József

Gál Balázs: -A mérkőzés úgy alakult, ahogy előzetesen terveztünk, persze voltak kisebb-nagyobb hibák, de alapvetően az energiaszinttel és a figyelemmel is meg voltunk elégedve. Sajnos itt a legvégén, az utolsó negyed második fele nem úgy sikerült, ahogy szerettük volna, ez kicsit rányomta a hangulatra a bélyegét, de alapvetően hasznos találkozón vagyunk túl, készülünk a következő összecsapásra.