EYBL U16: Szoros meccsen újabb diadal

A DEAC Kosárlabda Akadémia U16/A gárdája a svéd-amerikai SNM Academy fiataljaival mérte össze tudását az  EYBL South B-csoportjának szombati játéknapján. Gál Balázs legénysége nagyot küzdött, és a bravúros végjáték következtében bezsebelte harmadik győzelmét is a fordulóban.

Lendületesen kezdtek akadémistáink a nemzetközi EYBL South B-csoportjának harmadik mérkőzésén, Váróczy és Makray kosaraival építkeztek a kezdeti minutumokban. (3-7) A folytatásban azonban felzárkózott az SNM, így hiába Sziegl és Szafkó remek megoldásai, a túloldali akciók közepette egállal zárult az első tíz perc. (16-16) A második szakaszban is folytatódott az adok-kapok, és a gyors elfutásokkal minimális lépéselőnyt tudhattak magukénak az északiak. (23-19) Az első félidő végéhez közeledve Makray szolgáltatta a hazai pontokat, majd egyre inkább kezdte elkapni a fonalat riválisunk is, így magához is hívta övéit Gál Balázs. (32-26) A periódus hajrájában Szász-Veres és Sziegl találataival le is dolgozta hátrányát a debreceni csapat, majd a dudaszó előtt Nagy közelijével a vezetést is átvették. (37-38)

A fordulás után ritmust váltottak a hajdúságiak: Szász-Veres gyors elfutásaival, valamint Váróczy és Sziegl kiváló megoldásaival szépen hízott tovább a hazai-előny. (40-46) Az utolsó felvonás előtt Szász-Veres triplájával már kétszámjegyű különbség állt az Oláh Gábor utcai játékcsarnok eredményjelzőjén, így ezúttal George Gervin kért időt. (40-51) A gyors taktikai megbeszélés után Váróczy és Makray gyönyörű összjátékával távolodtak kadettjeink, ám a túloldali triplákkal jókorát faragtak deficitükből a svéd fiatalok. (49-53) A végső periódusban Váróczy és Makray gondoskodtak a fehér-feketék pontjairól, azonban Price vezetésével az SNM Academy már csak karnyújtásnyira volt a fordítástól. (56-58) Az izgalmakkal teli végjátékban Szász-Veres villanásaival igyekezte tartani előnyét a házigazda, majd a lehető legjobbkor jött Váróczy triplája, így már hattal ment a DEAC. (59-65) Az utolsó percben Szász-Veres hármasa tette fel az i-re a pontot, ezzel a cívisvárosiak zsinórban a harmadik meccsüket is győzelemmel abszolválták a fordulóban. (62-73)

SNM Academy (svéd) – DEAC KA U16/A 62-73 (16-16, 21-22, 12-15, 13-20)

DEAC: Váróczy 19/6, Nagy 6, Szász-Veres 24/9, Makray 12/3, Sziegl 10 csere: Szafkó 2, Handari -, Oleár -, Wágner -, Szilágyi -, Szabó -, Vágó -.

Edzők: Gál Balázs, Szendrei József

Gál Balázs: -Nagyon örülök, hogy ennyire szoros meccset is tudtunk játszani a tornán, gyakorlatilag már a három mögöttünk lévő mérkőzés miatt megérte részt venni ezen az EYBL fordulóm. Különösen örömteli, hogy győztesen tudtuk elhagyni a parkettet, mert nagyon atletikus ellenféllel játszottunk. A részfeladatainkat szépen meg tudtuk valósítani, a védekezésben pedig nagyon komoly energiákat mozgósítottak a fiúk, próbáltak figyelni azokra, amiket mondtunk nekik, ez volt a kulcsa a győzelemnek. Büszke vagyok a fiúkra!