Irány a főtábla!

Vasárnapi mérkőzését is megnyerte a DEAC Kosárlabda Akadémia U16-os csapata a Nemzeti Fiú Kadett Bajnokság második selejtezőkörében, így Tedi Bukov és Halmai Norbert együttese százszázalékos mérleggel kvalifikálta magát a korosztály legjobb tizenhat csapata közé.

A Paks elleni, nagy különbségű sikerrel gyakorlatilag eldőlt, hogy akadémiánk fiataljai a bajnokság főtábláján folytathatják a bajnokság küzdelmeit. Ugyan matematikai esély még kínálkozott ennek ellenkezőjére, azonban ehhez vasárnap délelőtt csaknem negyven pontos fehérvári diadalra lett volna szükség a Szent Efrém Tornacsarnokban. A DKKA ellenben kizárólag egy győzelemmel juthatott be a legjobb tizenhat közé, miután szombat este vereséget szenvedett a tolnai alakulattól.

A kényelmes helyzet ellenére a mieink ragadták magukhoz a kezdeményezést, különösen Czipka Milán kapta el a fonalat, aki 9 egységet termelt az első játékrész során. Vezetésével megléptek a debreceni ifjak, tíz perc játék után 21-10-re vezettek a hazaiak.

A második negyedben életjelet adott a fejér megyei együttes, akik a tizennyolcadik minutumra megfelezték hátrányukat. (32-26) A nagyszünet előtt Seszták Miklós és Jankó Csaba kosarai állították vissza a kétszámjegyű differenciát. (37-27)

A fordulás után háttérbe szorult a védekezés, óriási adok-kapok vette kezdetét. Először a debreceniek gyújtották be a rakétákat: Seszták továbbra is kiválóan játszott, két ziccerével már tizenöt pont volt a hajdúsági fór. (47-32) Nem hagyta annyiban a dolgot a DKKA sem, Kránitz Kristófék egy 11-3-mas futással ismét nyílttá tették az összecsapást. (63-57)

Amilyen termékeny volt a harmadik negyed, olyan szegényes a negyedik: mindössze tizenhárom pont esett, 8-5-ös eloszlásban a fehérváriak javára. A végjátékra megfogyatkozott a faultproblémákkal küzdő DEAC Kosárlabda Akadémia, a feltüzelt vendégek pedig kishíján egyenlíteni tudtak. Ez végül elmaradt, így akadémiánk növendékei hibátlanul zárták a hétvégét, mellettük pedig az Atom City-Atomerőmű SE gárdája jutott a tizenhatos főtáblára.

DEAC Kosárlabda Akadémia U16 – Dávid Kornél KA Aligators 68-65 (21-10, 16-17, 26-30, 5-8)

DEAC KA U16: Jankó 10, Seszták 19, Balázsi, Czipka 9/3, Varga B. 17.
Csere: Debreczeni 6, Szűcs 5, Makray, Illés 2, Szabó B.
Vezetőedző: Tedi Bukov
Másodedző: Halmai Norbert

Tedi Bukov:– Kis létszámú rotációval dolgoztunk, sérültjeink mellett a találkozó végére faultgondok is sújtottak bennünket, így izgalmas csata alakult ki. Huszonnégy órán belül másodszor játszottunk, fáradtak voltunk, ennek eredményeképpen a védekezésünk kevésbé volt intenzív, mint a Paks ellen. Elől azonban véleményem szerint feljavultunk, így a következő hetek feladata az lesz, hogy összegyúrjuk a kemény védekezést és a türelmes, hatékony támadást.