Nem sikerült fordítani az U16-os csapatunknak

A Fiú Országos Kadett Bajnokság nyolcas döntőjéért zajló keresztjáték visszavágóján fogadta a DEAC Kosárlabda Akadémia U16-os gárdája az NKA Pécset vasárnap délután. A vendégek az első összecsapáson öt ponttal nyertek, ami azt jelentette, Tedi Bukov fiainak ennél nagyobb különbséggel kellett győzniük a fináléba kerüléshez.

Udemezue triplájával indítottuk a találkozót, amelyre rögtön jött egy közeli kosár válaszul, ám Varga és Czipka újra eredményes volt. Az 5. percben jártunk, amikor Seszták 8-5-re alakította az állást. Itt azonban megtorpantunk, átvette a vezetést a Pécs, a DEAC eddig igyekezett futni az eredmény után, de a vendégeknek szinte minden tiszta próbálkozásuk jól sült el.

A folytatásban Antal közelijével már volt 9-15 is, ám zárkózni kezdtünk, és a negyed elején Udemezue triplája már 18-21-et hozott. 7:27 volt vissza, amikor már csak egyetlen ponttal vezetett az NKA: Varga közelije hozta elérhető közelségbe a fordítást, azonban ezt követően kimaradt a büntetője, Jankó viszont kosarával átvette a vezetést (24-23). Óriási harc kerekedett a parkettre a második negyed közepére! Négy és fél perc volt vissza, amikor 27-27-et mutatott az eredményjelző, és Tedi Bukov időt kért, a találkozó addigi legkritikusabb időszakában. 3:32-nél az egyébként is aktív Udemezue dobott egy triplát, tippet adva társának: Czipka is szórt egy hármast, lendületben volt a DEAC! Két perccel a nagyszünet előtt Udemezue két büntetőjével már 36-29 volt az állás. A hajrában még inkább ráerősítettünk, így a pihenőre 39-31-es vezetéssel vonulhattunk.

A második félidő elején beleerősített a baranyai együttes, bár a kezdéskor Seszták közelijével már 10 volt a két csapat között, és Jankó triplája is távol tartotta még a pécsieket, akik ezt követően összekapták magukat. Az utolsó negyedre már hátránnyal fordulhatott a Debrecen, de még egyáltalán nem volt reménytelen a házigazdák helyzete a rendkívül kiélezett mérkőzésen (54-55).

Próbáltuk behozni az összesítésben összeszedett hátrányt, de nem igazán engedte magához közel a hazaiakat a Rátgéber. A 34. percben Seszták egyenlített (60-60), és 4:50-nel a vége előtt is egyenlő volt, 63-63-ra álltak a felek. Nagyon kellett tepernie U16-os gárdánknak a sikerért, főleg a hatpontos különbségért. Majdnem két minutum telt el anélkül, hogy bármely gárda is pontot szerzett volna, majd eredményes volt a DEAC (65-63)! Sajnos, a Rátgéber rögtön válaszolt, de Jankó is beszállt az adok-kapokba, majd egy büntetőt is bedobott – hárommal vezettünk. Sajnos, hamar 68-67-re módosult az állás, Udemezue remek szerelése után indulhattunk volna, de elvesztettük a labdát. 50 másodperc volt hátra, amikor idő kértünk egypontos vezetésnél, megpróbálva a már-már lehetetlent. A legvégén elvesztettük a labdát az ellenfél palánkja alatt, sőt szabálytalanságaink következtében a Pécs dobhatott büntetőket, így a debreceni mérkőzést is megnyerte a Rátgéber és bejutott a döntőbe.

A mieink a kedden kezdődő B-fináléban folytathatják szereplésüket.

DEAC-NKA Pécs 68-71 (15-21, 24-10, 15-24, 14-16)
DEAC: Jankó 16/3, Seszták 10, Udemezue 24/12, Czipka 7/3, Varga 6.
Csere: Schwarczenberger -, Balázsi -, Varga 6, Tóth -, Orosi 5/3, Makray -, Illés -, Szabó -.
Vezetőedző: Tedi Bukov
Másodedző: Halmai Norbert

Tedi Bukov: Próbáltuk keményen harcolni, a második negyedben ez jól is ment, de a nagyszünet után kevésbé. Sajnos, nem tudtuk ledolgozni a hátrányunkat, és nem sikerült hat ponttal győznünk.