U16/A: A fordulás után döntötte el a DEAC

A Fiú Kadett bajnokság negyedik fordulójában Budapesten a Zsíros Akadémia otthonában lépett parkettre Gál Balázs legénysége, akik a bravúros harmadik etapnak köszönhetően végül huszonöt pontos diadallal zárták a péntek esti összecsapást.

A mérkőzés elején a házigazdák próbáltak előnyt kovácsolni maguknak, de Sziegl és Fekete-Gál találataival tartotta a lépést a hajdúsági gárda, majd később, a negyed hajrájában Demeter találataival minimális hazai vezetéssel zárult az első tíz perc. (24-21) A folytatásban a fehér-feketék jól váltottak ritmust és a távoli dobásoknak köszönhetően fordítani tudtak, amit a Darazsak nem néztek jó szemmel és mindent megtettek, hogy a szünet előtt egalizáljanak, ami Demeter villanásainak következtében sikerült is. Az utolsó pillanatokban végül Sziegl dobhatott, de a labda lepattant a gyűrűről, így egyenlő maradt az állás a nagyszünetre. (42-42)

A fordulás után Fekete-Gál és Váróczy parádés akciójával indított a DEAC, mely egy 10-2-es vendég menetelést kezdeményezett. (44-52) Úgy tűnt a harmadik etapban tört meg a jég, a házigazdák nem találtak megoldást a hajdúságiak kiváló akcióira, így a 43! pontot hozó periódus után húsz pont feletti fórnak örvendtek akadémistáink. (64-85) A záró etapot kedvezőbb helyzetből váró debreceniek Vántus és Váróczy remekelésével tovább növelték előnyüket, majd a véghajrában felváltva estek a találatok, de a debreceniek Fekete-Gál és Sziegl kiváló munkájával a száz pontot is átlépve tettek pontot az összecsapás végére, ezzel bezsebelve harmadik győzelmüket is az alapszakaszban. (78-103) Az összecsapás során említésre méltó a csapat eredményessége, mindezek felett kiemelkedő Fekete-Gál Csongor teljesítménye: 34/9, 9 lepattanó 40-es VAL, illetve Sziegl Gábor mutatói: 28/12, 8 lepattanó, 30-as VAL.

Zsíros Akadémia Kőbánya/A – DEAC KA U16/A 78-103 (24-21, 18-21, 22-43, 14-18)

DEAC: Sziegl 28/12, Fekete-Gál 34/9, Váróczy 7/3, Nagy 4, Makray 16/3, csere: Vántus 8, Szabó-Zsámba 6, Szilágyi -, Wágner -, Vállai -, Handari -, Szabó -.

Edzők: Gál Balázs, Szendrei József