U16/A: A második negyedtől esélyt sem adtunk a Kaposvárnak

A DEAC Kosárlabda Akadémia kadett alakulata hazai pályán kezdte az országos döntőért vívott párharcot. A Bazsik-csapat végül ötven pontos diadallal zárta a KASI Delfinek elleni első mérkőzést csütörtök este.

A vendégek nem tétlenkedtek sokáig, már a mérkőzés elején a saját játékukat akarták játszani, hazai részről Fekete-Gál Csongor kezdte meg a pontgyártást, a Delfinek azonban nem lassítottak, egy triplával folytatták a játékot, ám válaszként Sziegl Gábor is egy hármassal rukkolt elő. (5-10) A folytatásban Fekete Balázs is távolról volt eredményes, majd Szilágyi Péter harciasságának köszönhetően továbbra is tapadt a DEAC. (10-12) Nem jött jókor a túloldali tripla, akciójukkal sikeresen megszakították a debreceni lendületet a kaposváriak, azonban a hátralévő minutumokban Hámornyik Ákos parádés ziccerével egylabdányira maradt a rivális. (14-17)

A folytatásban Váróczy Gergő akciójával és Fekete-Gál találataival fél perc alatt fordítani tudtak akadémistáink, majd újfent Hámornyik kapott remek labdát, amit habozás nélkül kosárra is váltott, így már a mieink vezettek hárommal. (20-17) Az etap második felében próbált nagyobb előnyt kiépíteni magának a DEAC, Sziegl és Szilágyi megmozdulásaival már a házigazdák diktálták a tempót. (27-20) Később kiválóan váltottak ritmust és a Szilágyi-Váróczy duó vezette 9-2-es futással mutatós fórra tettek szert. (36-22) A szünet előtt Sziegl harciasságának köszönhetően tovább távolodott a hajdúsági gárda, majd a az utolsó percben Laluska Bence kettő plusz egyes akciója és Hámornyik bravúros közelije után húszra hízott a DEAC-előny. (48-25)

A fordulás után is a második periódusra jellemző lendülettel játszottak Fekete Balázsék, Fekete-Gál és Sziegl továbbra is megállíthatatlannak bizonyultak, így az etap derekán már harminc pontos differencia állt az eredményjelzőn. (61-31) A Kaposvár felzárkózási kísérleteire Váróczy kontrázott egy parádés hármassal, majd Sziegl tört gyűrűre, aki faulttal együtt dobta be, és a plusz egy dobást is a helyére tette. (67-33) A záró felvonás előtti percekben a triplákkal kozmetikázni tudtak a Delfinek, azonban Szilágyi és Váróczy jól tartották a frontot hazai részről, majd a végéhez közeledve Antal Erik dobásaival és Fekete Balázs utolsó másodpercben elsüllyesztett hármasával már a negyvenet súrolta a házigazdák előnye. (79-41)

Az utolsó negyedre már eldőltek az érdemi kérdések, a fehér-feketék azonban nem lassítottak, Fekete-Gál változatlanul szórta a kosarakat, így öt perccel a vége előtt negyvennel mentek a mieink. (87-47) A cívisvárosiak a véghajrában Hámornyik hibátlan megoldásával a száz pontos álomhatárt is átlépve, teljes mértékben a saját szájízük szerint zárták le a találkozót. (101-51) A folytatásra hétfőn 18 órakor kerül sor a KASI Delfinek csarnokában.

DEAC KA U16/A- KASI Delfinek/A 101-51 (14-17, 34-8, 31-16, 22-10)

DEAC: Váróczy 14/6, Szilágyi 13, Fekete-Gál 25, Sziegl 21/6, Fekete 10/6,

csere: Hámornyik 11, Laluska 5, Antal 2, Kincses -, Mátyus -, Balai -, Csécsei -.

Vezetőedző: Bazsik Péter

Másodedző: Jávor Barna

Bazsik Péter: -A mérkőzést görcsösen kezdtük, izgultunk, a második negyedtől azonban sikerült felvennünk a ritmust és utána végig kontrollálni tudtuk a találkozót, nem engedtük ki a kezünkből a győzelmet. Ez még csak az első lépés volt a nyolcas döntő felé, hétfőn folytatjuk Kaposváron, ahol ugyan ezt a hozzáállást szeretnénk látni. Ismételten köszönjük az óriási hazai pályát, és szurkolást, ez extra motivációt és segítséget adott a srácoknak, köszönjük szépen!