U16/A: Az első lépés teljesítve!

A DEAC Kosárlabda Akadémia U16/A gárdája Szombathelyen kezdte a korosztályos bajnokság keresztjátékát. Bazsik Péter legénysége közel harminc pontos győzelemmel zárta a párharc első felvonását a Dunántúlon.

A debreceniek a hibátlan rájátszás után győzelmi szándékkal feltüzelve érkeztek Szombathelyre, amit már a mérkőzés elején Fekete Balázsék egy 8-2-es nyitó periódussal ellenfelük tudtára is adtak. Az első tíz perc végére Váróczy Gergő és Antal Erik remekül növelték a vendég pontokat, majd Fekete-Gál Csongor triplájával kétszámjegyűre hízott a hajdúsági előny. (5-15) A második negyedben sem találtak a házigazdák fogást a fehér-feketéken, így újfent Fekete-Gál dobásaival és Szilágyi megmozdulásával továbbra is távolodott a DEAC. (11-25) A szünet előtti minutumokban is előnyük megszilárdításán dolgoztak a mieink, ami Sziegl és Váróczy remekelésének köszönhetően sikerült is, így tizennyolc egységnyi fórral tértek pihenőre akadémistáink. (14-32)

A pihenő után a hazaiak változatlanul küzdöttek a szorosabb eredményért, de a Bazsik-csapat az eddigiekre is rátett egy lapáttal és Fekete-Gál vezényletével már húsz pont feletti előnynek örvendhettek. (20-42) Az etap hajrájában Antal és Sziegl kiváló helyzetfelismerésével töretlenül gyártották a pontokat a cívisvárosiak, majd Kincses és Mátyus találataival már a harmincat súrolta a differencia a záró felvonás előtt. (26-54) Az utolsó tíz percre az összes energiájukat mozgósítva fel tudták venni a ritmust a szombathelyiek, de az érdemi kérdések időszűkében eldőlni látszottak. Varga és Sándor a túloldalon próbáltak kozmetikázni a különbségen, de  Váróczy és Szilágyi rendre válaszolni tudtak a hazaiak akcióira, majd a végső pillanatokban Sziegl kosaraival magabiztosan zárták le a debreceniek a keresztjáték odavágóját. (41-70) A visszavágóra hazai pályán kerül sor vasárnap 12 órakor a Tóth Árpád Gimnázium csarnokában, az összecsapást élőben közvetítjük YouTube csatornánkon.

Szombathelyi SI KA/A – DEAC KA U16/A 41-70 (5-16, 9-16, 12-22, 15-16)

DEAC: Sziegl 9, Váróczy 12/3, Fekete-Gál 18/6, Fekete 5/3, Szilágyi 12, csere: Csécsei 3, Antal 5, Hámornyik -, Balai -, Kincses 2, Mátyus 2, Nagy 2.

Vezetőedző: Bazsik Péter

Másodedző: Jávor Barna