U16/A: Fővárosi győzelem a hétközi fordulón

Vereséggel zárta a Fiú Kadett bajnokság alapszakaszának szerda esti mérkőzését Jávor Barna és Nagy Lajos együttese a Budapesti Honvéd SE/A ellen hazai pályán.

A 2024-es esztendő első bajnokiját a fővárosiak ellen játszották kadettjeink szerda este a Tóth Árpád Gimnáziumban. A csapat fiataljai múlt héten a nemzetközi EYBL torna utolsó, debreceni fordulójával hangoltak az alapszakasz hajrájára. A piros-fehérek már a mérkőzés elején magas fordulatszámon pörögtek, a hazai triplák pedig sorra kifelé pattantak, így a kezdeti percek után 10-1-es vendég vezetés állt a táblán, magához is hívta övéit Jávor Barna. A rövid taktikai megbeszélés után továbbra is a Honvéd dominált, majd Szafkó és Kedvek akciójával tört meg a jég, azonban ez kevésnek bizonyult a rivális lassításához. (8-35) A folytatásban Orvos és Szűcs kezdték meg ismét a kozmetikázást, majd Éles hármasa adott lendületet a házigazdáknak. A túloldalon azonban töretlenül estek a találatok, így a félidő hajrájára a javuló debreceni játék ellenére is húsz feletti differenciával álltak a csapatok, a szünet előtt pedig még Kedvek és Szűcs révén faragták tovább hátrányukat a cívisvárosiak. (29-46)

A térfélcserét követően Szűcs triplájával robbantottak a mieink, majd Sándor gyarapította a fehér-feketék pontjait. Az etap derekán ismét távolodtak a vendégek (36-57), időt is kért a debreceni stáb, a záró szakasz előtt pedig újfent Szűcs hármasa adott reményt a házigazdáknak, viszont a szép megmozdulások ellenére sem tudták húsz egység alá szorítani deficitüket a mieink. (53-73) A negyedik periódus elején felváltva estek a találatok, a DEAC pedig próbálta minél tovább olvasztani a felek közötti különbséget. A végjáték előtt Fórián távolija és Kedvek duplája növelte a hajdúsági pontokat, a hátralévő minutumok során azonban Gábor-Győri és Fórián villanásai ellenére sem tudták megsemmisíteni kezdeti hátrányukat akadémistáink. (70-94)

DEAC KA U16/A – Budapesti Honvéd SE/A 70-94 (8-35, 21-11, 24-27, 17-21)

DEAC: Vadai -, Szűcs 16/6, Kedvek 11, Szafkó 7, Sándor 3, csere: Éles 11/9, Orvos 10, Gábor-Győri 7, Mónus -, Lőcsei -, Fórián 5/3

Vezetőedző: Jávor Barna, Másodedző: Nagy Lajos

Jávor Barna: -Sikerekben és egészségben gazdag boldog új évet kívánok mindenkinek! Számítottam rá, hogy ez a 2-3 hetes leállás a bajnokságban ki fog zökkenteni minket. Nem álltunk készen az első negyedben a Honvéd agresszív játékára, ez az én felelősségem, ezen majd dolgoznunk kell, hogy sokkal karakteresebben kezdjünk, főleg hazai pályán. A második negyed jól mutatja, hogy kicsit előre tudtunk lépni, ezt szerettük volna még fokozni, a sebességünkkel nem is volt már probléma, de buta hibákat vétettünk, amit egy kis tudatossággal elkerülhettünk volna. Örülök, hogy a fiatalabb játékosaink is tudtak plusz energiákat behozni a kispadról, ez nekünk idén nagyon fontos, viszont ez ma ennyire volt elég. Nem dőlünk a kardunkba, van még hátra három mérkőzés, nincs sok időnk keseregni, folytatjuk a munkát, készülünk a vasárnapra. Gratulálok ellenfelünknek, megérdemelten nyertek.