U16/A: Győzelmet ért a küzdeni tudás

Tizenkilenc pontos győzelemmel folytatta a korosztályos bajnokság küzdelmeit a DEAC Kosárlabda Akadémia első számú kadett együttese vasárnap délután a Szent Efrém Tornacsarnokban a Dávid Kornél KA fiataljai ellen.

Az oroszlányi fiaskó után már sérülésből és betegségből visszatérőkkel a soraiban lépett parkettre Jávor Barna legénysége hazai pályán. A találkozót Szűcs lendületes belépőjével indították a mieink, ezután viszont Szász villanásaival átvette az irányítást a vendég gárda. A DEAC Sándor kettő plusz egyes akciójával zárkózott, majd ismét távolodott a rivális, azonban az etap végéhez közeledve Szűcs és Sándor vezetésével egy 12-1-es futás eredményeként hét pontos előnyt kovácsoltak maguknak akadémistáink. (23-16)

A második szakaszt Gábor-Győri triplájával robbantotta be a Debrecen, majd hiába próbált faragni hátrányán a vendég együttes, Szűcs jól helyezett hármasával már kétszámjegyű fórt mutatott a Szent Efrém tornacsarnok eredményjelzője a mieink javára. A szünet előtti kemény csapatmunkának köszönhetően pedig többek között Sándor megmozdulásaival maradt a tíz feletti különbség a félidőre. (45-33)

A fordulás utáni percek csekély találatot hoztak, a kosárcsendet Vadai révén törték meg kadettjeink, majd Szűcs jó ziccerével hizlalták tovább a különbséget. A negyed derekán Knizse és Szász kosaraival tíz alá szorították hátrányukat a vendégek, magához is hívta övéit Jávor Barna. (50-41) Az utolsó periódus előtt még közelebb került a cívisvárosiakhoz a Dávid Kornél Akadémia, ezután viszont jól váltott ritmust a DEAC és az újabb rögtönzött hazai roham végén Orvos hármasával tizenöt pontos differenciával várhatták a záró felvonást. (65-50)

A negyedik játékrész kezdetén felváltva estek a találatok, Gábor-Győri és Orvos vezetésével keményen dolgoztak a házigazdák előnyük megszilárdítása érdekében, ám Debreczeny és Sipos révén a túloldalon is gondoskodtak a pontokról. (72-61) A hazai időkérés után Szűcs középtávolijával diktálták a tempót a fehér mezesek, majd a hajrában Sándor újabb találataival végérvényesen lezárta az összecsapást a DEAC. (86-67)

DEAC KA U16/A – Dávid Kornél KA/A 86-67 (23-16, 22-17, 20-17, 21-17)

DEAC: Sándor 30, Szűcs 22/9, Vadai 5, Kedvek 3, Gábor-Győri 13/3, csere: Székely -, Huszka 2, Fórián 2, Éles 1, Orvos 8/3.

Vezetőedző: Jávor Barna, Másodedző: Nagy Lajos

Jávor Barna: -Gratulálok a játékosaimnak, de az ellenfélnek is, hisz eléggé megnehezítették a dolgunkat. Az előző mérkőzésünk rosszul sikerült, küzdöttünk néhány problémával és az önbizalmunk csökkent, de ezt helyretettük. Izzadtságszagú mérkőzés volt, azt emeltem ki a srácoknak, hogy a küzdeni tudásunk eredményezte ezt a végére már nagy arányú győzelemért. Sokszor dekoncentráltak voltunk és 23 lepattanót engedélyeztünk ellenfelünknek, ezen dolgoznunk kell a jövőben, hogy egyre hatékonyabbak lehessünk.