U16/A: Győztes csata a Fehérvár ellen

A DEAC Kosárlabda Akadémia első számú kadett alakulata saját csarnokában fogadta a Dávid Kornél KA fiataljait. Bazsik Péter tanítványai a második negyedben rendezett kosáresőnek köszönhetően tizenegy pontos diadallal nyugtázták második mérkőzésüket a rájátszásban.

A nemzetközi szereplést követően három nappal később már a korosztályos magyar bajnokság rájátszásában lépett parkettre a DEAC. Szerda délután a székesfehérvári Dávid Kornél Akadémia növendékeit látták vendégül a Tóth Árpád Gimnázium csarnokában. Lendületesen kezdődött az összecsapás, Sziegl Gábor és Fekete-Gál Csongor rögtön próbára tette újdonsült ellenfelük védelmét. A vendégek sorra válaszoltak a hajdúságiak akcióira, de az etap derekán Váróczy Gergő tripláját követően már négy pontos előnnyel álltak a fehér-feketék. (11-7) A periódus második felében magasabb fordulatszámra kapcsolt a Székesfehérvár, és Denk Norbert megmozdulásaival átvették a vezetést. (13-16) A vendégek fordítása kicsit összezavarta a debrecenieket, így a hátralévő percekben Csuja László és Kincses Milán kosarai ellenére öt pontos hátrányba kerültek akadémistáink az első tíz perc végére. (19-24)

A folytatásban próbálta tovább növelni előnyét a Dávid Kornél, de Balai Olivér remek elfutásával és Fekete-Gál találataival tartotta lépést a DEAC. (29-32) Időt is kértek a vendégek, majd a rövid taktikai megbeszélést követően rohamot indított a hazai gárda: Sziegl két bravúros közelijével és Fekete Balázs hármasával már hat pontos előnnyel álltak a mieink öt perccel a szünet előtt. (38-32) A pihenő előtti hajrában megrázta magát a Bazsik-csapat és Fekete-Gál és Sziegl remek kooperációjával tovább növelte előnyét. A dudaszó előtt Fekete Balázs is eredményes volt, majd hiába szépített a túloldalon Varga Gergő, Csuja labdáját parádés mozdulattal váltotta hárompontosra Váróczy, aki találatával tizennégyre gyarapította a hajdúságiak fórját. (55-41) Az utolsó pillanatban még Csuja értékesítette büntetőjét, így akadémistáink egy elsöprő 37! hazai pontot hozó játékrész után bizakodva vonultak az öltözőbe.

A fordulás után Fekete-Gál akcióival továbbra is kemény tempót diktált a Debrecen, a másik oldalon Valicsek Donát megmozdulásai adtak reményt a vendég együttes számára, de Fekete Balázs triplája után már húsz pontos differencia állt az eredményjelzőn. (71-51) Denk Norberték továbbra is a különbség kozmetikázásán dolgoztak, de Fekete-Gál kosaraira ezúttal sem találtak ellenszert. Az utolsó másodpercben újfent Csujához került a labda, aki parádés szólóját egy hibátlan ziccerrel fejezte be, így változatlanul kétszámjegyű maradt a cívisvárosi vezetés. (80-63) Az utolsó felvonásban sem adta fel a DKKA, Denk és Jánni kosaraival továbbra is tapadtak a mieinkre, majd három perc alatt sikeresen tíz egységnyire szorították hátrányukat. (81-71) Fekete Balázsék igyekeztek tartani a frontot, Fekete-Gál közelije után ismét tíz fölé kúszott a hazai előny. (87-76) A hátralévő percekben a Székesfehérvár akarata érvényesült, de Mátyus és Fekete-Gál remekelésével őrizni tudták a debreceniek kétszámjegyű fórjukat, így tizenegy pontos diadallal nyugtázták második mérkőzésüket a rájátszásban. (92-81) Fekete-Gál Csongor a találkozón kimagasló teljesítményt produkált: 36! ponttal, 14 lepattanóval és 51-es VAL mutatóval segítette csapatát a győzelemhez. A következő megmérettetésre a hét utolsó napján kerül sor, akadémistáink Szegeden a Szedeák otthonában folytathatják jó szériájukat.

DEAC KA U16/A – Dávid Kornél KA/A 92-81 (19-24, 37-17, 24-22, 12-18)

DEAC: FEKETE 20/6, FEKETE-GÁL 36/6, Váróczy 7/6, Sziegl 10, Mátyus 6, csere: Csécsei -, Kincses 2, Makray -, Nagy 4, Balogh -, Balai 2, Csuja 5

Vezetőedző: Bazsik Péter

Másodedző: Jávor Barna

Bazsik Péter: -Nagyon örülünk neki, hogy sikerült megnyerni a második meccsünket a rájátszásban. Nagyon fontos mérkőzés volt, kemény csatával a pályán. Hullámzónak érzem azért a mérkőzést, nem úgy kezdtünk, ahogy szerettünk volna, a második negyed és a harmadik kezdése abszolút jó volt, a végére valahogy a védekezésünk az nem volt kemény, ezáltal a Fehérvár vissza tudott jönni a mérkőzésbe. Szerencsére a végén a kulcspillanatokban fontos kosarakat tudtunk szerezni, összességében gratulálok a csapatnak. Remélem így fogjuk majd folytatni hétvégén is, illetve igyekszünk kijavítani a hibákat, amiket ezen a találkozón ejtettünk.