U16/A: Győztes szomszédvári rangadó

A hét utolsó napján ismét saját csarnokukban szerepeltek első számú kadettjeink, a korosztályos bajnokság vasárnapi fordulójában a Nyíregyháza alakulatát látták vendégül. Bazsik Péter együttese második mérkőzését is magabiztos sikerrel nyugtázta a hétvégén.

A találkozó kezdeti perceit kiegyenlített játék jellemezte, jól tartották a lépést a szabolcsiak, akadémistáink megmozdulásaira rögtön eredményes akciókkal válaszoltak. (14-14) Magához is hívta az övéit Bazsik Péter, a gyors taktikai megbeszélést követően jókor jött a kispadról beszálló Fekete-Gál Csongor triplája, sikeres dobása után magasabb fordulatszámra kapcsolt a DEAC. Tíz perc után a 11-2-es debreceni futásnak eredményeként kilenc pontos előnyt építettek ki maguknak Balai Olivérék. (25-16) A folytatásban is töretlen lendülettel hajtottak a cívisvárosi fiatalok, a rendezett védelmüknek köszönhetően mindössze hét pontig jutottak a nyírségiek a második negyed során. Az eredményes játékrész után tetemes előnnyel vonulhattak a nagyszünetre Csécsei Gergőék. (48-23)

A második félidő elején megkezdték hátrányuk lefaragását Brugós Olivér fiai, Fekete Balázs viszont távolijával tovább gyarapította a felek közti különbséget. (57-29) A hátralévő pillanatokban Váróczy Gergő jól állt bele a hárompontosba, majd rögtön ezután sikeresen szerzett labdát, amit egy jó ziccerrel kosárra is váltott. A hajdúságiak egy 17-0-ás rohammal ledolgozhatatlanra növelték a felek közti differenciát a záró felvonás előtt. (74-29) A negyedik periódus során sem kegyelmezett szomszédjainak a fehér mezes gárda, Fekete-Gál bravúros távolijával 100-39-es végeredményt állított be.

DEAC KA U16/A – Nyíregyházi Sportcentrum/A 100-39 (25-16, 23-7, 26-6, 26-10)

DEAC: Fekete 20/6, Balai 8/6, Csécsei 10, Váróczy 16/9, Hámornyik 8,

Csere: Nagy 5, Fekete-Gál 22/12, Kincses 7, Balogh 4, Wladimir -.

Vezetőedző: Bazsik Péter

Másodedző: Jávor Barna

Bazsik Péter: – Az első félidei védekezésünk miatt kis hiányérzet alakult ki bennem, de ezt a folytatásra javítani tudtuk. A második felvonásban jobban kosárlabdáztunk, támadásban is jobb volt a ritmusunk, ez a vállalt egyéni felelősségnek és a javuló védekezésnek köszönhető. A szerzett labdákkal tudtunk futni és az első nyolc másodperceket eredményesen kihasználni.