U16/A: Itthon sem jelentett gondot a Vasas

Fölényes győzelemmel zárta a Nemzeti Kadett bajnokság tizenharmadik fordulóját a DEAC Kosárlabda Akadémia U16/A csapata. Bazsik Péter fiai közel hatvan pontos diadalt arattak a Debrecenbe látogató Vasas Akadémia/B együttese felett.

Már a találkozó elején egymásnak feszült a két gárda, az agresszív letámadások ellenére nem esett találat az első három percben. A kosárcsendet Laluska Bence törte meg, aki jól szakadt le emberéről és egy középtávolival indította a hajdúságiak pontgyártását. Hamar felzárkózott a Vasas, az etap első felében fej-fej mellett haladtak az alakulatok, majd Hámornyik Ákos kettő plusz egyes akcióját követően Wladimir Mirkó is kiharcolt faulttal együtt dobta be ziccerét, így a büntető után már hattal ment a DEAC. (10-4) A negyed végéhez közeledve Csécsei Gergő bravúros közelivel nyugtázta megmozdulását, majd Hámornyik ismét könnyedén törte át a pasarétiek védelmét és magabiztosan vitte véghez a támadást. Tíz perc játék után, az etap végi 12-3-as futásnak köszönhetően tizenöt pontos előnyt építettek ki maguknak a fehér-feketék. (22-7)

A folytatásban sem csökkent a debreceniek lendülete, egy 16-4-es rohammal indították a játékrészt, Laluska találata után már huszonhét egységnyire hízott a csapatok közötti differencia. (38-11) A szünet előtti percekben mindent megtettek a hazaiak, hogy ledolgozhatatlanra növeljék a különbséget, amit jól tükröz a periódus során dobott 35! pont. (57-20) A fordulás után újfent Laluska gyarapította a cívisvárosi pontokat, majd az etap hátralévő idejében Csécsei és Csuja találataival továbbra is távolodtak a mieink. (67-21) György Julian megmozdulásaival igyekeztek kozmetikázni az eredményen a vendégek, de a negyed során még az eddiginél is keményebben védekezett Bazsik Péter együttese: a játékrészben mindössze tizenegy pontot engedélyeztek a fővárosiaknak. (80-31) A záró felvonás már nem tartogatott meglepetést, a Vasas továbbra is csak futott az eredmény után és a szép támadások ellenére, a saját szájíze szerint zárta le a találkozót a jobb dobóformát produkáló Debrecen.

DEAC KA U16/A – VASAS Akadémia/B 108-50 (22-7, 35-13, 23-11, 28-19)

DEAC: Laluska 14, Kincses 10, Csuja 10, CSÉCSEI 13, HÁMORNYIK 17, csere: Bulik 2, Mátyus 10, Wladimir 10/3, Hárskuti 12/6, Balai 10, Fekete -.

Edzők: Bazsik Péter, Jávor Barna

Bazsik Péter: – Sajnos a Vasas nem tudott teljes kerettel kiállni. Azt gondolom, hogy sikerült jó hozzáállással és nagy energiával játszanunk az elejétől a végig. Nagyon örültem neki, ezen az úton kell tovább mennünk!