U16/A: Jó szájízzel zártuk az alapszakaszt

A DEAC Kosárlabda Akadémia első számú kadett gárdája hét pontos győzelemmel abszolválta a Kecskemét elleni találkozót hazai pályán. Gál Balázs és Szendrei József legénysége így a rájátszás piros csoportjában folyatja majd az országos döntőért vívott küzdelmet.

A kezdeti minutumokban Nagy és Makray találataival szépen indult az építkezés hazai részről, majd mikor már karnyújtásnyira voltak a debreceniek a kétszámjegyű fórtól, ritmust váltott a Kecskemét, és Gera vezetésével egy 10-0-ás futást produkálva előnyt kovácsoltak maguknak. (10-17) A második negyedben megelégelte a vendégek menetelését a DEAC, és egy ellentmondást nem tűrő szakasszal vették át az irányítást. A negyed során mindössze kilenc pontig jutó rivális nem igazán talált ezúttal fogást akadémistáinkon, akik így Szász-Veres és Makray újabb megmozdulásaival öt egységnyi vezetéssel vonulhattak a szünetre. (31-26)

A fordulás után próbált visszajönni a mérkőzésbe a Kecskemét, azonban kadettjeink  többek között Nagy és Handari kiváló megoldásaival kis híján tíz pontosra tornázták a felek közötti differenciát a mindent eldöntő záró etap előtt. (52-41) Az utolsó tíz percet így a Debrecen kezdhette nyugodtabban, azonban nem kényelmesedhettek bele az eredménybe a házigazdák, hisz a kecskemétiek az első etap végi roham reprezentálásával hamar megnehezíthették volna a végjátékot. A vendégek mindent beleadtak és Asztalos szűnni nem akaró találataival nem engedték ellépni Gál Balázs fiait, sőt már a közel kétszámjegyű differencia is jócskán tíz alá olvadt, végül Handari és Vántus akcióival zavartalanul bebiztosították győzelmüket az alapszakasz utolsó bajnokiján a cívisvárosiak. (64-57) A folytatásra február végén kerül majd sor, ahol a rájátszás piros csoportjában szállnak majd harcba fiataljaink az országos döntőbe jutásért.

DEAC KA U16/A – Kecskeméti KA/A 64-57 (10-17, 21-9, 21-15, 12-16)

DEAC: Makray 18/3, Szász-Veres 10/6, Handari 14/3, Nagy 8, Szafkó -, csere: Vántus 6/3, Szabó-Zsámba 2, Szűcs 2, Wágner 4, Szabó -, Szilágyi -, Vágó -.

Edzők: Gál Balázs, Szendrei József