U16/A: Még egy lépcsőfokkal előrébb

A DEAC Kosárlabda Akadémia U16/A gárdája saját csarnokában fogadta a Szombathely együttesét vasárnap délben, Bazsik Péter tanítványai a párharc második összecsapásán sem hibáztak, és végig vezetve, egy újabb magabiztos győzelemmel zárták a keresztjáték első felvonását.

Akadémistáink az előző mérkőzésen majdnem 30 pontos győzelmet arattak Szombathelyen, így a hazai visszavágót is szerették volna hasonló módon zárni. A mérkőzés eleji tripláknak köszönhetően a vendégek kezdtek jobban, majd Szilágyi Péter és Sziegl Gábor vezényletével hamar fordítani tudott a DEAC. (9-8) A negyed hátralévő perceiben ritmust váltottak a házigazdák és egy 13-2-es rohanással már kétszámjegyű fórnak örvendtek Hámornyik Ákosék. (22-10) A folytatásban kissé lassítottak a debreceniek, de Csécsei Gergő és Fekete-Gál Csongor megoldásaival így is távolodtak a mieink. (29-12) A túloldalon a dunántúliak próbáltak felzárkózni, de a szünet előtt Sziegl és Fekete Balázs remek helyzetkihasználásainak köszönhetően visszaépítették a tíz feletti fórt. (37-22)

A fordulás után felváltva estek a találatok, Váróczy Gergő és Fekete-Gál szépen tartották a lépést a kék mezesekkel, így ellenfelük továbbra is csak futott az eredmény után. (46-28) A játékrész végéhez közeledve sem adták fel a szombathelyiek, de Hámornyik és Fekete hibátlanul őrizték a kétszámjegyű különbséget, így a záró periódus előtt is tíz feletti differencia állt az eredményjelzőn. (56-37) A negyedik felvonásban sem bízták a véletlenre a hajdúságiak, Sziegl és Csécsei töretlenül termelték a pontokat, így öt perccel a vége előtt már 25 egységnyi előnnyel kosárlabdáztak a fehér-feketék. (69-44) A véghajrában sem engedett ki a DEAC: Csécsei és Kincses még rátettek egy lapáttal, így saját szájízük szerint zárták le a párharc visszavágóját. (76-49)

Kadettjeink így még egy lépessel közelebb kerültek, hogy bejussanak a legjobb nyolc csapat közé. A következő két bajnokin Fekete-Gál Csongoréknak a kaposvári fiatalokkal kell megvívniuk céljuk eléréséért, először csütörtökön hazai pályán, majd három nappal később a somogyiak csarnokában.

DEAC KA U16/A – Szombathelyi SI KA/A 76-49 (22-10, 15-12, 19-15, 20-12)

DEAC: Fekete 5, Sziegl 18/3, Fekete-Gál 19, Váróczy 4, Szilágyi 3, csere: Balai 2, Csécsei 8, Hámornyik 12/3, Kincses 4, Nagy -, Mátyus 1.

Vezetőedző: Bazsik Péter

Másodedző: Jávor Barna

Bazsik Péter: – Örülök neki, hogy a visszavágón is sikerült kontrollálnunk a mérkőzést, most a támadójátékunk is jobban működött. Szerencsére a védekezésünk az ugyan olyan volt, egy lépcsőfokkal előrébb vagyunk, most már a Kaposvár elleni két meccsre koncentrálunk. Szeretném ugyan ezt az intenzitást viszontlátni, illetve szeretném megköszönni azoknak akik kilátogattak, ugyanis extra hazai pályát teremtettek nekünk.