U16/A: Megszakadt a jó sorozat

Nagyot küzdött első számú kadett alakulatunk az OSE Lions csarnokában, Jávor Barna legénysége minden követ megmozgatott, veretlenségüket azonban nem tudták megőrizni a korosztályos bajnokság 3.fordulójában.

A hibátlan mutatóval büszkélkedő hajdúsági kadett alakulat idegenben folytatta a Nemzeti Fiú Kadett bajnokság küzdelmeit a hét utolsó napján. A lendületes találkozó első perceiben Sándor és Szűcs vezetésével remek tempót diktáltak a mieink, majd folytatódott az adok-kapok és a kosáreső az első felvonás végére Kaiser közelijével minimális hazai fórt eredményezett. (23-21) A folytatásban Vadai triplájával átvette rövid időre a vezetést a DEAC, majd hiába próbálta tartani a tempót a vendég gárda, a túloldali ritmusváltás eredményeként közel tíz pontos differenciával vonultak szünetre a felek. (53-44)

A fordulás után Sándor vezényletével küzdöttek akadémistáink a felzárkózás jegyében, ám az OSE többek között Lazók találataival húsz egység felé tornázta előnyét a záró periódus előtt. (83-61) A negyedik játékrészben felváltva estek a találatok, a Debrecen méltó ellenfélként abszolút partiban volt az Oroszlánnyal, azonban Mónus és Vadai triplái sem adtak megnyugvást a mieinknek, hisz a házigazdák Kaiser újabb kosaraival a száz pontos határt is átlépve végérvényesen lezárták a találkozót. (105-84)

MVM-OSE Lions U16/A – DEAC KA U16/A 105-84 (23-21, 30-23, 30-17, 22-23)
DEAC: Szűcs 7/3, Vadai 19/9, Gábor-Győri 8, Sándor 22, Huszka 9, csere: Kedvek 5, Éles 7, Nagy -, Mónus 3/3, Lőcsei 4.
Edző: Jávor Barna, Másodedző: Nagy Lajos.