U16/A: Nem bírtunk a Péccsel

Vereséget szenvedett első számú kadett alakulatunk a korosztályos bajnokság rájátszásának második mérkőzésén péntek este a Tóth Árpád Gimnáziumban.

A kezdeti percekben Szafkó hármasával és Szűcs pontjaival indította az építkezést a házigazda, majd éledezni kezdett az NKA és egy ellentmondást nem tűrő 18-0-ás rohammal tetemes előnyt kovácsoltak maguknak. A periódus utolsó mozzanataként még Szűcs révén kozmetikázott a DEAC, ám a differencia így is kétszámjegyű maradt. (11-24) A folytatásban tovább távolodott a Pécs, a mieink pedig változatlanul Szűcs és Szafkó villanásaival szerették volna megsemmisíteni a deficitet, viszont a gyors túloldali akciók eredményeként húsz feletti hátrányba kerültek a házigazdák a nagyszünetre. (25-47)

A térfélcserét követő minutumokban ismét elkapta a fonalat a hajdúsági alakulat, Szűcs és Gábor-Győri kosarai után pedig sikeresen húsz alá szorították hátrányukat, majd az utolsó felvonás előtt Szafkó szép közelijével és Kedvek büntetőjével próbálták konzerválni a különbséget. (33-60) A negyedik periódus kezdetén igyekezett megszilárdítani előnyét a vendég gárda, a végjátékban esett hajdúsági pontok pedig már nem veszélyeztették a mecsekaljai diadalt. (35-80)

DEAC KA U16/A – NKA Pécs/A 35-80 (11-24, 14-23, 8-13, 5-20)

DEAC: Orvos 2, Fárbás B. -, Sándor 2, Szűcs 10/3, Szafkó 14/6, csere: Gábor-Győri 3, Fórián 3/3, Huszka -, Mónus -, Lőcsei -, Éles 3/3, Kedvek 1.

Vezetőedző: Jávor Barna, Másodedző: Nagy Lajos