U16/A: Nem kegyelmezett a Rátgéber Akadémia

Kemény mérkőzést játszott a DEAC KA első számú kadett együttese péntek délután. Gál Balázs és Szendrei József tanítványai mindent megtettek, hogy megnehezítsék a Pécs dolgát, a dunántúliak azonban a lendületes második és harmadik etap után végül saját szájízük szerint zárták le a találkozót.

A találkozó elején rögtön egymásnak estek a felek, a Pécs igyekezett az első perctől kezdve saját játékát játszani, a fehér-feketék pedig Szabó-Zsámba és Szász-Veres kosaraival indították az építkezést. Az etap derekán kezdett távolodni a vendég alakulat és Lukácsi kettő plusz egyes akciójával már nyolcra kúszott előnyük, magához is hívta övéit Gál Balázs. (6-14) A gyors taktikai megbeszélés után felváltva estek a találatok, Váróczy büntetőivel tapadt a DEAC, de a gyors pécsi elfutásokkal maradt a felek közötti különbség. A negyed utolsó perceire felgyorsult a játék, Makray betörésével zárkóztak akadémistáink, majd Szász-Veres volt eredményes, de tíz perc játék után Somogyi és Burony révén így is kétszámjegyű volt az NKA fórja. (14-29)

A második etapban tovább robogott a Pécs, majd a hazai kosárcsendet Makray ziccere törte meg, de Somogyi triplájával ekkor már húsz pont feletti különbséget mutatott a Tóth Árpád Gimnázium eredményjelzője, újfent időt kért a debreceni stáb. (16-42) A szünetet megelőző minutumokban Szász-Veres hármasával lélegeztek fel a hazaiak, majd Sziegl parádés találatával folytatták hátrányuk olvasztását a fehér mezesek. A dudaszó előtt Vántus büntetőivel még kozmetikázott a DEAC, ám a túloldali találatok eredményeként közel harminc pontos diffrenciával vonultak az öltözőbe a csapatok. (23-51)

A fordulás után Makray duplájával folytatta a házigazda, ám a mecsekaljaiak sem tétlenkedtek, és a DEAC törekvései ellenére is harminc felé emelték előnyüket. (25-58) Az utolsó felvonás előtti percekben tovább nyílt az olló Teszárik látványos kosarával kis híján negyven egységnyi fórt kovácsoltak maguknak a dunántúliak, de nem adták fel a cívisvárosiak, Szász-Veres és Sziegl találataival szorították lejjebb deficitüket. (32-69) A negyedik periódusban Sziegl duplája után Szűcs középtávolijával folytatta a Debrecen, majd az újabb elfutásokkal ténylegesen bebiztosította győzelmét a Rátgéber Akadémia. (38-77) Az utolsó négy percben a becsületükért küzdöttek Szabó-Zsámba Botondék, a pécsi találatokra válaszolva Váróczy pontjaival és Szafkó utolsó pillanatban eleresztett hárompontosával zárult az összecsapás. (43-86)

DEAC KA U16/A – NKA Pécs/A 43-86 (14-29, 9-22, 9-18, 11-17)

DEAC: Szabó-Zsámba 3, Sziegl 7, Szász-Veres 11/3, Makray 6, Váróczy 5, csere: Szafkó 4/3, Vántus 2, Handari 1, Szűcs 4, Szabó -, Wágner -.

Edzők: Gál Balázs, Szendrei József

Gál Balázs: -Sajnálom, hogy így alakult a mérkőzés, kulcsszituációkban rossz döntéseket hoztunk, és ezúttal nem voltunk megfelelő ellenállás a Rátgéber Akadémia számára. A számszerű eredményen túl jobban bosszant, hogy úgy éreztem az ellenfelünk jobban akarta a győzelmet, ez megmutatkozott a kontaktok kezelésén és a párharcokban egyaránt. Sajnos úgy néz ki van ilyen arcunk is, próbálunk azon dolgozni, hogy az energiaszintünk konstans magasan maradjon, és ha legközelebb találkozunk akkor szeretnénk közelebb kerülni hozzájuk