U16/A: Remek kezdés!

A DEAC Kosárlabda Akadémia kadett alakulata a Budapesti Honvéd SE/A csarnokában lépett parkettre szombat este. Gál Balázs és Szendrei József együttese gyakorlatilag a harmadik negyedben eldöntötte az összecsapást, így tizenhárom pontos győzelemmel nyugtázták a rájátszás első fordulóját.

A korosztályos bajnokság rájátszásának piros csoportjában folytatja az országos döntőért vívott küzdelmeket a DEAC. Szombat este a Ludovika Arénában, a Honvéd SE vendégeként léptek parkettre, ahol már a találkozó elején magas fordulatszámon pörögtek a hajdúságiak, és egy 13-0-ás szakasszal adták meg az összecsapás alaphangját Váróczy és Sziegl vezényletével. A folytatásra rendezte sorait a házigazda és igyekeztek felzárkózni, de az első tíz perc végéhez közeledve Váróczy újabb hármasával megtartották a különbséget a hajdúsági fiatalok. (7-16) A második periódusban igyekezett tovább növelni fórját a vendég alakulat, Szász-Veres és Sziegl gondoskodtak a fehér-feketék találatairól. A félidőhöz közeledve pedig Magyar kosaraival próbálkozott ismét a Honvéd, ám nem tudták kizökkenteni kadettjeinket, így Váróczy triplájával és Sziegl töretlen villanásaival változatlanul távolodtak, majd a Cívis KK serdülő gárdájából feljátszó Szafkó duplájával már a tizenötöt is átlépte a felek közötti differencia a nagyszünetre. (21-38)

A fordulás után bekeményítettek a cívisvárosiak, így a házigazda mindössze 6! egységig jutott a harmadik felvonás során, akadémistáink pedig Makray és Handari dobásaival szilárdították előnyüket, majd a piros-fehérek kozmetikázási kísérletei közepette Szabó-Zsámba megmozdulásaival már huszonnégy pontos debreceni vezetést mutatott az eredményjelző a szakasz végén. (27-51) Az utolsó negyedben mindent megtett a Honvéd, hogy megnehezítse Sziegl Gáborék dolgát, így Puskás és Magyar vezetésével már tizenötre olvasztották a differenciát. A végjátékban Albert villanásaival még szépített a hazai gárda, de a vendégek diadala ekkor már nem forgott veszélyben, így Makray és Handari révén pontot tett a találkozó végére a DEAC. (48-61) Gál Balázs és Szendrei József legénysége így győztesként hagyta el a Ludovika Arénát, és fontos idegenbeli sikerrel zárták a rájátszás első felvonását.

Budapesti Honvéd SE/A – DEAC KA U16/A 48-61 (7-16, 14-22, 6-13, 21-10)

DEAC: Makray 10/3, Sziegl 20/3, Nagy -, Szász-Veres 4, Váróczy 13/6, csere: Handari 7, Vántus -, Szabó-Zsámba 5, Wágner -, Szabó -, Vállai -, Szafkó 2.

Edzők: Gál Balázs, Szendrei József