U16/A: Továbbra is veretlenek

A DEAC Kosárlabda Akadémia U16/A csapata az OSE Lions csarnokában lépett pályára a korosztályos bajnokság hétvégi fordulójában. Bazsik Péter fiai a hazai diadal után a Krajnyik „Akác” András Sportcsarnokban is legyőzték a dunántúliakat, így továbbra is hibátlanul állnak a rájátszásban.

Az összecsapást a hazaiak indították Kristyák találatával, de a debreceniek sem tétlenkedtek sokáig: Laluska és Szilágyi kosaraival hamar átvették a vezetést. (4-17) Később Fekete triplája adott lendületet a DEAC-nak, majd újfent Laluska és Mátyus akcióival kemény tempót diktáltak a vendégek. A játékrész végéhez közeledve ismét Fekete süllyesztett el egy triplát, mozdulata után már húsz pontos különbség állt az eredményjelzőn. (12-32) A folytatásban Csuja triplái csillapították az OSE felzárkózási kísérleteit, így az etap derekán Kristyák akciói ellenére is maradt a húsz egység körüli debreceni előny. (23-46) A szünet előtt Mátyus és Kincses növelték a fehér-feketék pontjait, majd a Hámornyik és Fekete válaszoltak a túloldali találatokra, így huszonhárom pontos differenciával tértek pihenőre a mozgalmas játékrész után Bazsik Péter tanítványai. (35-58)

A folytatásban alacsonyabb fordulatszámon pörögtek a felek, a kevesebb találatot hozó játékrész során. A házigazdák Németh kosaraival igyekeztek kozmetikázni hátrányukon, de Szilágyi és Hámornyik szépen tartották a frontot hajdúsági részről. (45-65) A harmadik negyed végéhez közeledve újfent Kristyák találataival szorította húsz alá a különbséget az Oroszlány, de Szilágyi és Fekete remekelésének köszönhetően az utolsó tíz perc előtt újra húsz pontos DEAC vezetést mutatott a tábla. (49-69) A záró felvonásban mindent megtettek akadémistáink, hogy pontot tegyenek a találkozó végére, Csuja és Fekete tripláinak köszönhetően állandósulni látszott a húszas cívisvárosi vezetés. (57-78) A véghajrában Németh próbálta felzárkóztatni csapatát, de Győrvári közelijével tartotta magát a vendég együttes, majd Fekete újabb triplájával és Csuja találataival már biztossá vált az újabb debreceni diadal. (64-87) Bazsik Péter gárdája így már 6-0-ás mutatóval áll a bajnokság rájátszásában.

MVM-OSE LIONS U16/A – DEAC KA U16/A 64-87 (12-32, 23-26, 14-11, 15-18)

DEAC: Laluska 9, Kincses 6, Csécsei -, Szilágyi 10, Csuja 11/9, csere: Fekete 23/18, Mátyus 18, Győrvári 4, Bulik 3/3, Hámornyik 3.

Vezetőedző: Bazsik Péter

Másodedző: Jávor Barna