U16/A: Újabb fontos győzelem

Tizenöt pontos győzelemmel zárta a korosztályos bajnokság rájátszásának péntek esti fordulóját az U16/A alakulat. Gál Balázs és Szendrei József gárdája egy bravúros végjátékkal abszolválta a Budapesti Honvéd elleni diadalt.

A mérkőzés elején Sziegl kettő plusz egyes akciójával indult a debreceni építkezés, majd a kezdeti minutumokban igyekeztek minél nagyobb fórra szert tenni, így Váróczy hármasa után már hat pontos hazai vezetés állt a táblán, időt is kértek a vendégek. (12-6) A taktikai megbeszélés után egy 8-0-ás futással fordítottak is a fővárosiak, a menetelésüket Handari távolija szakította meg. A periódus hátralévő perceiben beindult az adok-kapok, ekkorra már a vendégek is felvették a mérkőzés ritmusát, de Sziegl és Szász-Veres fontos pontjaival maradt a minimális DEAC-előny. (24-21) A folytatásban ismét felváltva estek a találatok, akadémistáink mindent megtettek előnyük megőrzése érdekében, azonban a túloldalon rendre érkezett a válasz. (32-32) A félidő hajrájában extázisban játszott a DEAC, és pazar futásukkal már tíz pontos előnynél jártak, majd zárkózott ugyan a Honvéd, de Handari és Szafkó parádés kosarai után így is nyolc egységnyire kúszott a házigazdák fórja a nagyszünetre. (45-37)

A fordulás után Puskás és Baráth töretlenül dolgoztak a fővárosi hátrány ledolgozásán, a mieink pedig Sziegl révén tarották a frontot, majd  a csökkenő differencia miatt ezúttal Gál Balázs hívta magához fiait. (53-48) A rövid játékmegszakítás után újfent egylabdányira kapaszkodott a Honvéd Puskás vezetésével, a záró periódus előtt pedig Szafkó büntetőivel maradt a minimális hazai vezetés. (57-56) A negyedik játékrész kezdetén jókor jött Váróczy hármasa, ám még nem lélegezhettek fel kadettjeink, hisz a piros mezesek nem adták könnyen magukat. A hajrá előtt ugyanakkor Handari távolijával folytatódott a hajdúságiak távolodása. (68-64) A végjáték kezdetén Szafkó hármasával és Szász-Veres tökéletes elfutásával már 12 egységnyi differencia állt a táblán mieink javára, majd egy ellentmondást nem tűrő futással, csapatként együttműködve zárták le az összecsapást a cívisvárosiak. (87-72) A DEAC ezennel zsinórban harmadik győzelmét szerezte az országos döntőért vívott küzdelem során a rájátszás piros csoportjában.

DEAC KA U16/A – Budapesti Honvéd SE/A 87-72 (24-21, 21-16, 12-19, 30-16)

DEAC: Szász-Veres 23, Váróczy 11/6, Sziegl 15, Makray 2, Nagy 6, csere: Szabó-Zsámba -, Vántus 4, Handari 17/9, Szafkó 9/3, Szűcs -.

Edzők: Gál Balázs, Szendrei József