U16/A: Vereség Baján

Szűcs és Szafkó is 20 egységig jutott Baján, a végjátékban azonban így is vereséget szenvedtek kadettjeink a rájátszás szombati fordulójában.

Hétvégén a Basketbaja vendégeként lépett parkettre a DEAC, ahol Szafkó és Szűcs hármasaival a vendégek igyekeztek mihamarabb előnyre szert tenni, így a debreceni villanások közepette hét pontos fehér-fekete vezetést mutatott az eredményjelző tíz perc játék után. (15-22) A folytatásban viszont nem sok babér termett a mieink számára, így az etap során szerzett nyolc pont tükrében öt pontos fórt kovácsoltak hátrányukból a házigazdák a félidőre. (35-30)

A térfélcserét követő minutumok kiegyensúlyozottabb kosárlabdát hoztak, felváltva estek a találatok, a hajdúságiak pedig változatlanul a Szafkó-Szűcs páros remekelésével dolgoztak deficitük megsemmisítésén. (46-42) Az utolsó felvonás derekán a négy pontos különbség reményt adott akadémistáinknak, akik Fárbás közelije után már csak karnyújtásnyira voltak az egalizálástól, ám a végjátékban kérdés nélkül zárták le Hódos vezetésével az összecsapást a bajaiak. (64-51)

Basketbaja SE/A – DEAC KA U16/A 64-51 (15-22,20-8,11-12,18-9)

DEAC: Szűcs 20/12, Kedvek 2, Sándor -, Szafkó 20/15, Fárbás 4, csere: Mónus -, Fórián -, Éles -, Gábor-Győri 3, Huszka 2.

Vezetőedző: Jávor Barna, Másodedző: Nagy Lajos