U16: Az OSE sem jelentett gondot hazai pályán

Sorozatban harmadik hazai mérkőzését is megnyerte az U16/A csapat vasárnap délután az MVM-OSE Lions ellen, míg második számú kadettjeink a nagy küzdelem ellenére alulmaradtak Zalaegerszegen.

Az U16/B gárda Zalaegerszegen folytatta a korosztályos bajnokság küzdelmeit szombat délután. A hosszú út után kicsit lassabban kezdte a DEAC a mérkőzést, a házigazdák ezt ki is használták, lendületes futásukat pedig csak Somi duplája lassította. (11-2) A folytatás során Székely és Mónus próbálta faragni a kialakuló különbséget, ám a magas fordulatszámon pörgő kék-fehérek így is kétszámjegyű fórral álltak a gólgazdag első felvonás után. (37-24) A második szakasz sem szűkölködött pontok terén, a mieink keményen dolgoztak, hogy közelebb kerüljenek a zalaiakhoz, viszont Székely és Bősz parádés triplái is kevésnek bizonyultak a szorosabb félidei eredményhez. (69-43) A fordulás utáni percek már inkább a debrecenieknek kedveztek, akik továbbra is Székely és Bősz vezetésével olvasztották hátrányukat, majd az utolsó felvonás előtt Borbély villanásaival válaszoltak a hazaiak elfutásaira, a különbség viszont mindezek ellenére sem csökkent számottevően. (86-65) A negyedik szakasz Borbély távolijával folytatódott, majd Nagy és Somi megmozdulásaival kozmetikáztak Szendrei Fruzsina tanítványai, ezután azonban a házigazdák a száz pontos határt is átlépve magabiztosan zárták le a találkozót. (103-79)

Zalakerámia ZTE KK U16 – DEAC KA U16/B 103-79 (37-24, 32-19, 17-22, 17-14)

DEAC: Somi 13, Székely 14/9, Nagy E. 4, Borbély 7/3, Nagy E. N. 5/3, csere: Bősz 22/18, Mónus 10, Balla -, Fárbás D. -, Lőcsei 4, Bige -.

Edző: Szendrei Fruzsina, Másodedző: Szendrei József, Segédedző: Cserfalvi István

Első számú kadett alakulatunk az Újpest elleni diadal után ismét a Szent Efrém tornacsarnokban lépett parkettre, ezúttal az oroszlányiakkal szemben. A mérkőzés elején rögtön elkezdődött az adok-kapok, az első percekben Vadai szép triplájával tartotta a frontot a hazai csapat, majd Sándor remek megmozdulásaival válaszoltak a Kaiser vezette OSE villanásaira. A negyed hajrájában pedig Szűcs és Szafkó révén öt pontos fórra tettek szert akadémistáink. (25-20) A második etap elején hamar visszajöttek a vendégek (27-27), a cívisvárosiak pedig Szűcs szép hármasával tartották a frontot. A szünet előtti hajrában sikeresen fordított, majd Vadai és Sándor révén távolodott a DEAC, a negyed utolsó percében pedig Orvos duplájával négy egységnyi hazai előny állt az eredményjelzőn. (50-46) A térfélcserét követően visszavette a stafétát a vendég gárda, majd Szafkó és Orvos kiváló összjátékával ismét a mieink diktáltak. (56-53) A végső periódus előtt még magasabb fokozatba kapcsolt a Debrecen, minek eredményeként Orvos hármasával, valamint Szafkó és Szűcs pontjaival Baráth túloldali akciói ellenére is tíz egység felé tornázták előnyüket. (83-70) A mindent eldöntő negyedben mihamarbb szerette volna rövidre zárni a mérkőzést a DEAC, így a házigazdák Sándor pontjaival a száz egységet is átlépve végérvényesen lezárták a találkozót. (108-85) Az U16/A együttes ezennel zsinórban harmadik hazai sikerét könyvelhette a korosztályos bajnokság alapszakaszában.

DEAC KA U16/A – MVM-OSE Lions U16/A 108-85 (25-20, 25-26, 33-24, 25-15)

DEAC: Sándor 20, Vadai 11/6, Kedvek 8, Szűcs 23/9, Szafkó 27/9, csere: Gábor-Győri 7/3, Éles -, Orvos 10/6, Fárbás B. 2, Lőcsei -, Mónus -.

Edző: Jávor Barna, Másodedző: Nagy Lajos