U16/B: A Budafok ellen szakadt át a gát

A DEAC Kosárlabda Akadémia második számú kadett alakulata negyven pontos győzelmet aratott a budafoki fiatalok ellen szombaton. Jávor Barna és Szendrei Fruzsina együttese szép játékkal abszolválta rájátszásbeli első sikerét az Oláh Gábor utcán.

A csoport két eddig még nyeretlen csapata mérte össze a tudását a cívisvárosban szombat délután. Akadémistáink már a találkozó kezdeti perceiben igyekeztek saját játékukat játszani, azonban a riválisuk sem tétlenkedett, így Szűcs pontjaival is csak minimális volt a DEAC-előny. (8-7) Az etap hátralévő perceiben kezdett elhúzni a Budafok, de Szafkó és Szabó-Zsámba révén tartották a lépést a hazaiak, majd Csillag dobásaival fordított a vendég gárda az utolsó minutumokban, így három ponttal mentek a vendégek tíz perc játék után. (14-17) A folytatásban megtalálta a rést a pajzson a hajdúsági együttes: Debreczeni szólóit követően Szafkó megmozdulásaival gyarapodott fórjuk. (27-19) Nem sokkal a szünet előtt már a tíz pontot súrolta a különbség, amikor újfent Csillag akcióival faragtak deficitükön a piros mezesek, ám válaszként jókor jött Vadai jól helyezett hármasa, így nyolc pontos előnynek örvendtek kadettjeink a félidőre. (34-26)

A fordulás után is elkapta a fonalat a Debrecen, és többek között Szafkó kosaraival, a fővárosi felzárkózási kísérletek közepette tovább növelték kemény munkával kiépített fórjukat.(43-30) A záró szakaszt megelőző percek újfent a házigazdának kedveztek, akik Szabó és Gábor-Győri, valamint Debreczeni révén szép megmozdulásokkal tizenöt egységnyire hizlalták előnyüket az utolsó tíz perc kezdetére. (50-35) A negyedik periódus elején Debreczeni pontjaival kezdett körvonalazódni a hazai diadal, a Budafok azonban nem könnyítette meg a fehér-feketék dolgát, ám Szűcs sarokból eleresztett hármasával öt perccel a dudaszó előtt a húsz pontot is átlépte a hazai előny. (60-38) A végjátékra így már eldőltek az érdemi kérdések, és egy huszáros véghajrával, Tóth-Sturza találataival a negyven pontos különbséget is elérve pontot tett az összecsapás végére a DEAC, ezzel az U16/B gárda megszerezte első győzelmét a rájátszásban.

DEAC KA U16/B – Budafok 83-43 (14-17, 20-9, 19-9, 30-8)

DEAC: Debreczeni 13, Szafkó 13/3, Szűcs 13/9, Vadai 10/6, Sándor 9, Tóth-Sturza 7, Szabó-Zsámba 6, Szabó 5, Szilágyi 4, Gábor-Győri 2, Nagy 1, Kóthay -,

Edzők: Jávor Barna, Szendrei Fruzsina