U16/B: A harmadik etapban döntötte el a Nyíregyháza

A DEAC Kosárlabda Akadémia második számú kadett gárdája hazai pályán fogadta nyírségi szomszédainkat a korosztályos bajnokság rájátszásában. Gál Balázs fiai nem sokkal a szünet előtt még vezettek, a fordulás után azonban ledolgozhatatlan előnyre tettek szert a vendégek.

Lendületesen kezdték a vendégek a találkozót, egy 13-3-as kezdeti futással mutatkoztak be a félig-meddig már ismerős hajdúsági fiataloknak. A kezdeti kosárcsendet hazai részről Makray remekelése és Wágner kosara tőrték meg, ám nem adták könnyen magukat a nyírségiek, így csak néhány egységet tudtak faragni hátrányukból a mieink az első tíz perc végére. (11-19) A második negyedre rendezte sorait a DEAC, Gál Balázs fiai a szép csapatmunkának, és a gyors labdajáratásnak köszönhetően Nagy és Makray akciói után a vezetést is átvették a Tóth Árpád Gimnáziumban. (31-30) A szünet előtti pillanatokban azonban továbbra sem tétlenkedtek a vendégek, és egy 8-2-es periódussal ismét előnyre tettek szert szomszédaink. (33-38)

A fordulás után is kemény tempót diktált a Nyíregyháza, öt perc alatt kétszámjegyűre gyarapították fórjukat, a gyors ellentámadásokra és a kemény védelemre nem talált megoldást a fehér-fekete gárda. (41-51) A hátralévő percekben Makray Áron próbálta tartani a frontot debreceni részről, de a több mint húsz pontos rohammal nem tudtak lépét tartani akadémistáink. (43-72) A záró felvonásban Balogh és Makray megpróbálták a lehetetlent, és kosaraikkal tovább küzdött a DEAC, de a szabolcsiak nem adták könnyen magukat. (51-83) A véghajrában igyekezett mihamarabb pontot tenni az összecsapás végére a Nyíregyháza, Hárskuti és Szabó-Zsámba még kozmetikáztak a differencián, de a végkimentelen már nem tudtak változtatni. (58-91) Második számú kadett alakulatunk, így győzelem nélkül maradt a korosztályos bajnokság rájátszásának 3.fordulójában.

DEAC KA U16/B – Nyíregyházi Sportcentrum/A 58-91 (11-19, 22-19, 10-34, 15-19)

DEAC: Balogh 14, Makray 23, Hárskuti 4/3, Győrvári 5/3, Nagy 7, csere: Molnár -, Wágner 2, Szabó-Zsámba 3, Vágó -.

Vezetőedző: Gál Balázs

Másodedzők: Halmai Norbert, Szendrei József

Gál Balázs:- Alapvetően nem játszottunk egy rossz mérkőzést, sok olyan dologban léptünk előre, ami az előző héten nem működött jól. Kár a harmadik negyedért, sok könnyű kosarat kaptunk, és lassan támadtunk, meggyűlt a bajunk a védekezéssel. Ettől függetlenül úgy gondolom, hogy tudunk profitálni a találkozóból, dolgozunk tovább.