U16/B: A jó véghajrá ellenére maradtak alul kadettjeink

A Nemzeti Kadett bajnokság hétvégi fordulójában hazai pályán lépett parkettre a DEAC U16/B alakulata. Gál Balázs együttese tizenhárom pontos vereséget szenvedett a Tóth árpád Gimnázium csarnokában.

A találkozó első perceiben nehezen vette fel a mérkőzés ritmusát a DEAC. A vendég együttes ki is használta a mieink hibáit, és egy 7-1-es kezdeti futással hamar előnyre tettek szert. A folytatásban Sziegl Gábor megmozdulásaival kis híján le is faragták hátrányukat a hazaiak, de a pontatlanságaik ellenére tíz perc játék után is változatlanul vezetett a DMTK. (11-15) A második negyedben Wladimir Mirkó közelijével tapadtak a fehér-feketék, de Seregély és Varga akcióira nehezen találtak megoldást a hazaiak. (16-23) A szünet előtt Sziegl triplája csillapította a kedélyeket, viszont a kék mezesek továbbra is magas fordulatszámon pörögtek, így Hárskuti Dominik magabiztos hármasát követően is kétszámjegyű debreceni hátrány maradt a félidőre. (26-36)

A pihenő utáni nagy feladat a fordítás volt akadémistáink számára, de most sem talált könnyen fogást a dunaharasztin a hazai gárda, nehezen jöttek a pontok, Vántus Botond és Sziegl tripláját leszámítva a vendégeknek kedvezett a folytatás első fele, így tovább nyílt az olló. (32-50) A véghajrában még megpróbálták a lehetetlent a hajdúságiak, és folytatták közel húsz egységnyi hátrányuk ledolgozását. Wladimir és Sziegl bravúros kosaraival tizenháromra leszorították a csapatok közötti különbséget. (47-60) A negyedik játékrész elején ugyan fáradni látszott a DMTK, ezt kihasználva meg is nyerték az utolsó felvonást a cívisvárosiak. Az utolsó öt percben ismét extra energiákat mozgósítva, a szép DEAC megoldások ellenére, előnyüket visszaépítve zárták le az összecsapást a vendégek. (58-71)

DEAC KA U16/B – DMTK/A 58-71 (11-15, 15-21, 13-22, 19-13)

DEAC: SZIEGL 23/9, Bulik 2, Vántus 6/3, Hárskuti 5/3, WLADIMIR 11, csere: Vágó 2, Szabó-Zsámba 4, Szabó 1, Győrvári 4, Bogdán -.

Vezetőedző: Gál Balázs

Másodedzők: Halmai Norbert, Szendrei József

Gál Balázs: -Alapvetően nem játszottunk rossz mérkőzést, a nagyobb testekkel nem tudtuk felvenni a versenyt, ez meglátszódott a lepattanókon is. Talán ez volt a legnagyobb különbség a két csapat között, de ahogy telt az idő, főleg a harmadik negyedtől javult a védekezésünk és voltak bíztató támadások is. Ezekből tudunk profitálni és előrelépni, de nyilván sok dologban kell még fejlődnünk.