U16/B: A végén jött a dárma

A DEAC Kosárlabda Akadémia második számú kadett gárdája itthon fogadta az Újpest MT/A gárdáját. A hajdúságiak az első félidőben remekül szerepeltek és kétszámjegyű fórral zárták a játékrészt, a fordulás után azonban a fővárosiak bírták jobban a tempót és megfordították a mérkőzést.

Jávor Barna fiai saját csarnokukban fogadták az alapszakaszban még szintén győzelem nélkül álló újpesti fiatalokat. A mérkőzést a lila-fehérek kezdték jobban, majd három perc után rendezte a sorokat a DEAC és Szűcs távolijával át is vették a vezetést. (14-11) A felvonás hátralévő perceiben is keresték a fogást ellenfelükön akadémistáink, akik végül Szűcs és Vadai révén egylabdás fórral zárták az első tíz percet. (23-21) A folytatásban magasabb fokozatba kapcsoltak a cívisvárosiak: Szűcs folytatódó találatait Debreczeni és Sándor dobásai kisérték. (42-27) A szünet előtt még próbált faragni a kialakuló differencián a lila-fehér gárda Gyuricza révén, ám Sándor kosaraival tizenhét egységnyi különbséget mutatott a Tóth Árpád Gimnázium csarnokának eredményjelzője a félidőre. (49-32)

A második félidő kezdetére felszívták magukat a fővárosiak, Gyuricza rendre válaszolni tudott a hazaiak találataira, így az etap derekára olvasztani tudtak a deficitükön. (57-44) A fehér mezeseknek Tóth hárompontosa hozta a megváltást, de Molnár megmozdulásaival egy szempillantás alatt egylabdányira kapaszkodott vissza az Újpest. (64-61) A negyedik felvonás elején egalizáltak a Megyeri Tigrisek, de Kóthay kettő plusz egyes akciójával tartotta magát a hazai csapat, majd ismét fordult a kocka, és egy rögtönzött 7-0-ás futással előnyre tett szert a vendég gárda, időt is kért a házigazdák mestere. (69-76) A végjátékban Sándor bravúros triplája hozta vissza a debreceni reményeket, majd Szűcs is bedobta közelijét így három egységnyire olvadt a differencia. (76-79) Az utolsó minutumokban egymásnak feszült a két alakulat, de az adok-kapokból a lila mezesek jöttek ki jobban, és végül kilenc pontos vendég győzelemmel zárult az összecsapás. (77-86)

DEAC KA U16/B – Újpest MT/A 77-86 (23-15, 26-11, 15-29, 13-25)

DEAC: Vadai 5/3, Nagy 2, Debreczeni 18/3, Kóthay 9, Szűcs 22/3, Kincses -, Tóth-Struza -, Sándor 15/3, Vajas 1, Tóth 5/3.

Edzők: Jávor Barna, Szendrei Fruzsina

Jávor Barna: -Óriási különbség volt a két játékrész között, az első félidőben sikerült azt az energiát pályára vinnünk, ami egész héten jellemezte az edzéseinket, és ez ehhez gratulálok a játékosaimnak. A szünetben megbeszéltük, hogy próbáljuk tartani ezt az intenzitást, mert tudtuk, hogy az Újpest agresszívabban fog kijönni. Erre sajnos nagyon rosszul reagáltunk, és a néhány buta hiba miatt visszaengedtük az Újpestet a mérkőzésbe. Vannak még hiányosságaink, de olyan útra tértünk, ami a fejlődésünket fogja segíteni. Nem szabad lógatni az orrunkat, mert ilyen mérkőzéseken tudunk rutint szerezni, ami majd a bajnokság további részén és nemzetközi színtéren is segítséget.